کره شمالی: شینزو آبه در آینده نزدیک موشک بالستیک واقعی می بیند

به گزارش مجله مدیاپلیر، رسانه دولتی کره شمالی امروز (شنبه) به سخنان انتقادی نخست وزیر ژاپن درباره تازه ترین آزمایش سیستم پرتاب موشکی چند منظوره پیونگ یانگ، اعتراض کرد و تاکید داشت این مقام در آینده نزدیک شاهد یک شلیک واقعی خواهد بود.

کره شمالی: شینزو آبه در آینده نزدیک موشک بالستیک واقعی می بیند

به گزارش مجله مدیاپلیر، به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی پنجشنبه (هفتم آذرماه) دو موشک کوتاه برد به سمت آب های ساحل شرقی اش شلیک کرد که چهارمین آزمایش سیستم پرتاب راکتی فوق العاده بزرگ آن بود و کیم جونگ اون از این آزمایش ابراز رضایت کرد. پس از تحرکات کره شمالی، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت، پرتاب موشکی پیونگ یانگ تهدیدی علیه ژاپن و جامعه بین المللی است و توکیو این شرایط را با همکاری شرکایش مورد آنالیز قرار می دهد.

آژانس خبری کی سی ان ای کره شمالی به نقل از معاون مدیرکل دفتر امور ژاپن در وزارت خارجه کره شمالی گزارش داد: می توان گفت که شینزو آبه یک ابله در دنیا و احمق ترین مرد شناخته شده در تاریخ است چرا که او نمی تواند با دیدن تصویر همراه گزارش، یک موشک شلیک شده از سامانه راکتی چند منظوره را تشخیص دهد. آبه ممکن است در آینده نزدیک و مقابل چشمانش ببیند که یک موشک بالستیک واقعی چیست.

قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، کره شمالی را از شلیک موشک های بالستیک و استفاده از این نوع فناوری منع می نماید اما کره شمالی این محدودیت را به عنوان نقض حق دفاع از خود رد نموده است. پیونگ یانگ اوایل نوامبر هم از سخنان انتقادی نخست وزیر ژاپن انتقاد نموده بود. در آن موقع توکیو خاطرنشان کرد، آنچه که کره شمالی در 31 اکتبر آزمایش پرتابه راکتی چند منظور فوق العاده بزرگ توصیف کرد، احتمالا موشک های بالستیک است که نقض تحریم های سازمان ملل متحد به حساب می آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 149

به "کره شمالی: شینزو آبه در آینده نزدیک موشک بالستیک واقعی می بیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: شینزو آبه در آینده نزدیک موشک بالستیک واقعی می بیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید