خاتمه نمونه گیری از اجساد سقوط هواپیما ، اعلام شماره تماس برای کسب اطلاع خانواده ها ، شرایط خارجی ها

به گزارش مجله مدیاپلیر، مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران با بیان این که نمونه برداری از اجساد سقوط هواپیمای اوکراینی به انتها رسیده گفت: یک شماره تلفن برای کسب اطلاع خانواده های جانباختگان اعلام شده و در دسترس نبودن نمونه دی ان ای خانواده های خارجی کار این نهاد را با مشکل روبرو نموده است.

خاتمه نمونه گیری از اجساد سقوط هواپیما ، اعلام شماره تماس برای کسب اطلاع خانواده ها ، شرایط خارجی ها

به گزارش مجله مدیاپلیر به نقل از تسنیم، مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران درباره فرایند شناسایی هویت قربانیان سقوط هواپیمایی اوکراینی اظهار کرد: از ابتدای اعلام حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ 737 در شهرستان شهریار، همکاران ما در قالب گروه مدیریت بحران در محل حادثه حضور داشتند، بر نحوه جمع آوری اجساد نظارت کردند. تمام اجساد در کاور نهاده شد و برای نمونه برداری به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران واقع در کهریزک منتقل شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان این که روز گذشته نمونه برداری از بقایای اجساد به سرانجام رسید، گفت: در حال حاضر نمونه گیری از بستگان متوفیان در حال اجرا است و از 147 مسافر ایرانی، تا به امروز 130 نفر از بستگان جان باختگان مراجعه نموده اند و ما از بقیه بستگان درخواست می کنیم در اسرع وقت به ادارات کل پزشکی قانونی استان محل سکونت جان باختگان مراجعه نمایند تا در تطبیق نهایی و تحویل اجساد به بستگان با تأخیر روبرو نشویم.

وی اضافه کرد: البته در این هواپیما 176 مسافر و خدمه جان باختند که 29 نفر از این مسافران اتباع خارجی بودند و به بستگان آنها دسترسی نداریم و در مذاکره با پلیس اینترپل مقرر شد نمونه های D.N.A بستگان آنها برای ما ارسال گردد تا تطبیق نهایی انجام گردد.

فروزش گفت: قاعدتا بر اساس اصول فنی باید تمام نمونه های بستگان احصا گردد تا به وسیله نمونه های اجساد بتوانیم تطبیق را انجام دهیم و همه هدف ما این است که تحویل اجساد کامل باشد تا اشکالات بعدی در معین هویت ایجاد نگردد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اضافه کرد: ما درباره 29 تبعه خارجی این پرواز دچار مشکل شده ایم و کار ما را به تعویق انداخته است که امیدواریم با ارسال نمونه های D.N.A بستگان این افراد، هرچه سریع تر کار تطبیق انجام گردد.

وی متذکر شد: بستگان جان باختگان در صورت درخواست اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 9 - 56524801 (شماره مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران) تماس بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 276

به "خاتمه نمونه گیری از اجساد سقوط هواپیما ، اعلام شماره تماس برای کسب اطلاع خانواده ها ، شرایط خارجی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه نمونه گیری از اجساد سقوط هواپیما ، اعلام شماره تماس برای کسب اطلاع خانواده ها ، شرایط خارجی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید