وزیر ارتباطات هفته آینده به مجلس می رود

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی از دعوت از وزیر ارتباطات برای حضور در مجلس و ارائه گزارشی پیرامون نقاط ضعف و قوت شبکه ملی اطلاعات در پی قطع اینترنت اطلاع داد.

وزیر ارتباطات هفته آینده به مجلس می رود

رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه قرار بود وزیر ارتباطات این هفته با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گزارش جامعی از فرایند پایداری شبکه ملی اطلاعات در زمان قطع اینترنت، ارائه دهد، گفت: به دلیل برگزاری مراسم راهپیمایی مردمی در حمایت از اقتدار و امنیت کشور در تهران، این جلسه به هفته آینده موکول شد.

وی گفت: در جلسه هفته آینده کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از وزیر ارتباطات دعوت شده است که در مورد میزان پایداری شبکه ملی اطلاعات طی یک هفته اخیر، گزارش دهد.

سبحانی فر با اشاره به اینکه آنالیز نقاط ضعف و قوت خدمات دهی شبکه ملی اطلاعات از جمله محورهای این جلسه خواهد بود، اضافه نمود: موضوع زیرساختهای شبکه ملی اطلاعات، تامین امنیت این شبکه، شرایط ارائه محتوای آنلاین بر این بستر و سایر موضوعات مربوط به شبکه ملی اطلاعات، در این جلسه مورد بحث و آنالیز قرار می گیرد.

رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی با اشاره به قطع اینترنت در هفته گذشته و استفاده از شبکه ملی اطلاعات گفت: شواهد نشان داد که میزان تاب آوری و پایداری شبکه ملی اطلاعات تا حدودی دارای شرایط مطلوبی است.

وی با اشاره به نقطه ضعف این شبکه اضافه نمود: آنچه که هنوز روی این شبکه با مشکلاتی همراه است، به نقایص موجود در اشتراک گذاری داده ها و انتقال محتوا مربوط می گردد.

وی تأکید کرد: در این راستا ضروری است که سایر دستگاهها نیز با اشتراک گذاری اطلاعات، از زیرساختهای شبکه ملی اطلاعات برای سرویس دهی مطلوب به مردم استفاده نمایند.،مهر

بیشتر بخوانیم: جهرمی برای قطع اینترنت تحریم شد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 142

به "وزیر ارتباطات هفته آینده به مجلس می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات هفته آینده به مجلس می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید