هفته ششم لیگ برتر، رحمتی تسلیم شد، قصه محمود به صدر رسید

به گزارش مجله مدیاپلیر، ملاقات تیم های شهرخودرو و استقلال به سود شاگردان محمود فکری به سرانجام رسید.

هفته ششم لیگ برتر، رحمتی تسلیم شد، قصه محمود به صدر رسید

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، در جریان هفته ششم رقابت های لیگ برتر، دو تیم شهرخودرو و استقلال به مصاف هم رفتند که این بازی در انتها با پیروزی 2 بر صفر شاگردان محمود فکری انتها یافت.

گل های این بازی را سبحان خاقانی در دقیقه 12 و محمد دانشگر در دقیقه 44 برای استقلال به ثمر رساندند.

با این نتیجه استقلال با 11 امتیاز و با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به صنعت نفت آبادان، در صدر جدول رقابت های لیگ برتر نهاده شد و شهرخودرو با 7 امتیاز در رده نهم جدول باقی ماند.

نیمه اول

آبی پوشان پایتخت این بازی را در ابتدای کار هجومی شروع کردند و مهدی قایدی در دقیقه یک با هجوم به محوطه جریمه شهرخودرو شوتی روانه دروازه حریف کرد اما مدافع شهرخودرو ضربه این بازیکن را دفع کرد.

در ادامه شاگردان محمود فکری فشار خود را بیشتر کردند و فرصت های بیشتری با به دست آوردن ضربه کرنر خلق کردند. یکی از این موقعیت ها ضربه سر مرادمند در دقیقه 4 روی یک کرنر ارسالی بود که ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

استقلال پس فشار اولیه خود، توپ و میدان در اختیار داشت و خواست بازی را مدیریت کند. یکی از جدی ترین موقعیت های بازی در دقیقه 8 رخ داد و مهدی قایدی در مصاف تک به تک با دروازه بان در محوطه جریمه حریف ناپیروز بود و نتوانست توپ را به گل تبدیل کند.

گل: فشارهای استقلال در دقیقه 12 به ثمر نشست و سبحان خاقانی روی اشتباهان مدافعان شهرخودرو، صاحب موقعیت شد و در محوطه جریمه شهرخودرو، شوتی روانه دروازه حریف کرد که باعث شد استقلال به گل اول خود در این بازی دست پیدا کند.

بعد از این گل، شهرخودرو سعی در جبران نتیجه داشت و در دقیقه 15 فرصتی خوبی برای این تیم ایجاد شد اما فرصت تک به تک تیم شهرخودرو و ضربه احمد الجبوری را رشید مظاهری دفع کرد. در ادامه شاگردان مهدی رحمتی بازهم فرصت گلزنی داشت و در دقیقه 18 ضربه احمد الجبوری در محوطه جریمه استقلال به تیر دروازه برخورد کرد و ابوذر صفرزاده ضربه سرش به اوت رفت.

در ادامه آبی پوشان پایتخت فضای بازی را با دریافت توپ و میدان مقداری آرام کردند و موقعیت هایی را روی دروازه شهرخودرو ایجاد کردند. در دقیقه 21، مهدی قایدی با هجوم به محوطه جریمه شهرخودرو، چند بازیکن را از پیش روی برداشت اما ضربه شوت این بازیکن راه به جایی نبرد به بیرون رفت.

در دقیقه 25، عرفان معصومی با تکل خشن روی محمدحسین مرادمند، با دریافت کارت قرمز، از زمین بازی اخراج شد.

بعد از اخراج بازیکن شهرخودرو، بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود به آرامی پیش رفت.

گل: استقلال در دقیقه 44 به گل دوم رسید. مهدی مهدی پور توپ را روی دروازه شهرخودرو ارسال کرد و ضربه سر محمد دانشگر باعث شد دومین گل استقلال به ثمر برسد.

نیمه دوم

بازی در اویل نیمه دوم در میانه میدان در جریان بود و استقلال سعی در حفظ نتیجه داشت.

تیم شهرخودرو در دقیقه 52 باز هم فرصت تک به تک در محوطه جریمه حریف داشت اما ضربه احمد الجبوری را رشید مظاهری دفع کرد.

شاگردان محمود فکری در ادامه سعی داشتند بازی را مدیریت نمایند و با دو گلی در نیمه اول به ثمر رساندند، نتیجه بازی را به نفع خود تمام نمایند.

شاگردان مهدی رحمتی با وجود 10 نفره بودن در زمین بازی، سعی داشتند فرصت هایی در نیمه زمین حریف استقلال ایجاد نمایند اما موقعیت های ایجاد شده نتوانست تغییری در نتیجه بازی ایجاد کند و مدافعان استقلال نیز در دفع فرصت های شهرخودرو پیروز بودند.

با نزدیک شدن به دقایق انتهای بازی، استقلال چند موقعیت روی دروازه حریف ایجاد کرد. شوت متین کریم زاده در دقیقه 78، با واکنش دروازه بان شهرخودرو همراه شد و در محمدحسین مرادمند روی کرنر ارسالی، شوتی روانه دروازه شهرخودرو کرد که راه به جایی نبرد.

استقلال در با نزدیک شدن به انتها مسابقه سعی در مدیریت بازی داشت و اجازه نداد شهرخودرو ایجاد موقعیت کند.

در انتها کوشش شهرخودرو برای جبران نتیجه کافی نبود و استقلال در نهایت پیروز شد با نتیجه 2 بر صفر پیروز گردد و سه امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کند.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، محمد دانشگر، محمد نادری (دقیقه 77- هرویه میلیچ)، احمد موسوی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند (دقیقه 87- عارف غلامی)، داریوش شجاعیان (دقیقه 60- فرشید باقری)، سبحان خاقانی (دقیقه 60- متین کریم زاده)، ارسلان مطهری و مهدی قایدی (دقیقه 77- فردین رابط).

ترکیب شهرخودرو: میلاد فراهانی، علی نعمتی، امید منصوری (دقیقه 55- فرشاد فرجی)، محمد عرفان معصومی، اکبر صادقی، امین قاسمی نژاد، احمد الجبوری، ابوذر صفرزاده (دقیقه 34- امیرحسین کریمی)، حسن جعفری، محمدعلی فرامرزی و صادق صادقی.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 905

به "هفته ششم لیگ برتر، رحمتی تسلیم شد، قصه محمود به صدر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته ششم لیگ برتر، رحمتی تسلیم شد، قصه محمود به صدر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید