نصب و ارتقای هفت سایت تلفن همراه روستایی در کرمانشاه

به گزارش مجله مدیاپلیر، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه توسعه و تقویت شبکه ارتباطی و برطرف مسائل پوشش آنتن دهی در روستاها را یکی از برنامه های این اداره کل دانست و گفت: به منظور استفاده بهینه روستاییان و ارائه خدمات با کیفیت، هفت سایت تلفن همراه سال جاری در روستاهای استان نصب و ارتقا یافت.

نصب و ارتقای هفت سایت تلفن همراه روستایی در کرمانشاه

جهت دریافت مشاوره خدمات طراح سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

شهریار بهنیا روز شنبه اضافه نمود: اجرای طرح توسعه شبکه همراه اول و ایرانسل با نصب و ارتقای پنج سایت در 9 روستا با تکنولوژی های 2G، 3G و نصب تکنولوژی پرسرعت 4G بر روی 2 سایت روستایی در چشمه درازه و تیشه کن توسط کارشناسان حوزه ارتباطات سیار انجام شد.

او گفت: با ارتقا، نصب و راه اندازی سایت های جدید ضمن افزایش پوشش آنتن دهی شبکه همراه در روستاهای استان، ساکنان و مشترکان این مناطق از اینترنت پرسرعت بهره مند شدند.

وی توضیح داد: با نصب تجهیزات فنی بر روی سایت های روستاهای دارون، شیشه راه، انجیرک، باقرآباد، علی آباد دیزگران، هشت جفته، سنگ درمیان سفلی و دارون سفلی توسط اپراتور همراه اول کیفیت شبکه ارتباطی در این مناطق مطلوب و تبادل اطلاعات دیتا شبکه همراه مشترکان افزایش پیدا کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین با نصب سایت های جدید مخابراتی در روستاهای چشمه دراز، خالنجه، تیشه کن و کهرارسفلی توسط اپراتور ایرانسل با هدف توسعه و پایداری شبکه و بهره مندی روستاییان از خدمات نوین شبکه ارتباطی پرسرعت مطلوب و باکیفیت، از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت ایجاد تمهیدات ارتباطی برای روستاییان است.

بهنیا با تاکید بر ایجاد عدالت ارتباطی در مناطق روستایی و محروم کشور گفت: در این طرح جمعیتی بیش از 2 هزار و 500 نفر در روستاها از پوشش تلفن همراه با کیفیت بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه استان، هزار و 712 روستای بالای 20 خانوار دارد، گفت: از این تعداد هزار و 528 روستا دارای اینترنت پرسرعت است که با مساعدت وزیر ارتباطات باقی مانده روستاهای بالای 20 خانوار نیز به اینترنت مجهز می گردد.

به گفته او 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان دسترسی به اینترنت پرسرعت در اشکال ADSL، 3G و 4G دارند.

استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت ساکن در 14 شهرستان، 86 دهستان و 2 هزار و 595 روستا دارد و 2.4 درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد 75 درصد در نقاط شهری و 25 درصد در نقاط روستایی زندگی می نمایند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1117

به "نصب و ارتقای هفت سایت تلفن همراه روستایی در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب و ارتقای هفت سایت تلفن همراه روستایی در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید