نادلر: دلایل لازم برای استیضاح و برکناری ترامپ وجود دارد

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس دموکرات کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان گنگره آمریکا در سرانجام نشست کارشناسان گفت: دونالد ترامپ از حیطه اختیارات خود فراتر رفته و در نتیجه دلایل لازم برای استیضاح و برکناری وی از سمت ریاست جمهوری وجود دارد.

نادلر: دلایل لازم برای استیضاح و برکناری ترامپ وجود دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، نادلر با بیان این خبر گفت: رئیس جمهور از اختیارات خود سوء استفاده کرده، کوشش کرده به نقش قانونی کنگره لطمه وارد کرده و انتخابات ما را بدنام سازد... وی از دولت خارجی درخواست کرده در انتخابات ما دخالت کند و بعد پس از افشا شدن تخلفاتش مانع کار بازپرسان شده است. ... اقدامات رئیس جمهور ترامپ خطری برای امنیت ملی و تهدید مستقیمی برای انتخابات بعدی است.

ندلر تأکید کرد اکثریت آمریکاییان برای برکناری ترامپ از سمت ریاست جمهوری آماده هستند.

از سوی دیگر داگ کالینز، رهبر جمهوری خواستار در کمیته امور قضایی اعلام نمود دموکرات ها به فکر انتخابات سال آینده هستند و اقدامات آنها از ترس آنها از احتمال باختن به ترامپ ناشی شده است.

بتازگی چارلی دنت، عضو سابق جمهوری خواه کنگره گفت اعضای مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به خاطر چگونگی رفتار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا احساس انزجار و خستگی می نمایند.

وی ضمن بیان این مطلب گفت: بعضی از نمایندگان بطور خصوصی به وی گفته اند رخ دادن دائمیلحظات سرگیجه آور در رابطه با ترامپ آنها را فوق العاده عصبانی کرده است و گفتند منظورشان موارد مکّرر فساد اقتصادی رئیس جمهور آمریکا است.

دنت در خصوص روحیه نمایندگان کنگره گفت که فکر می نماید کار به استیضاح ترامپ بکشد.

  • کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ تصمیم می گیرد
  • انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ

سیاستمدار آمریکایی اضافه نمود خودش هم اکنون به برکناری ترامپ از سمت ریاست جمهوری رأی می داد.

چندی پیش پیش قطعنامه شروع تشریفات رسمی استیضاح ترامپ با 232 رأی موافق مقابل 196 رأی مخالف در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به تصویب رسید.

شروع فرایند تحقیقات مجلس نمایندگان در خصوص این که آیا رئیس جمهوری باید استیضاح شود یا نه، به مکالمه تلفنی ترامپ با ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین باز می شود. در جریان آن مکالمه دونالد ترامپ از همتای اوکراینی خواسته بود لطفی بکند و در خصوص فساد اقتصادی جوبایدن، از نامزدهای اصلی حزب دموکرات برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری 2020، و پسرش، که عضو هیئت مدیره یک شرکت نفت و گاز در اوکراین بود، تحقیق کند. در آن موقع دونالد ترامپ اعطای یک یاری نظامی 400 میلیون دلاری به اوکراین را متوقف کرده بود.

دونالد ترامپ تحقیقات کنگره درباره تخلفات خود را قلابی توصیف کرده و بارها تاکید کرده هیچ عمل نادرست و خلافی از او سرنزده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 165

به "نادلر: دلایل لازم برای استیضاح و برکناری ترامپ وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادلر: دلایل لازم برای استیضاح و برکناری ترامپ وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید