میان منابع و مصارف ماهانه سازمان تامین اجتماعی توازن ایجاد شده است

به گزارش مجله مدیاپلیر، سالاری با بیان اینکه میان منابع و مصارف ماهانه این سازمان توازن ایجاد شده است، گفت: البته بدهی ها ومطالباتی داریم که برای دریافت مطالبات و پرداخت بدهی ها مکانیسم های خوبی پیش بینی شده است.

میان منابع و مصارف ماهانه سازمان تامین اجتماعی توازن ایجاد شده است

به گزارش گروه اجتماعی مجله مدیاپلیر، اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مصطفی سالاری صبح امروز چهارم آبان در نشست با اعضای هیات مدیره کانون عالی بازنشستگان سراسر کشور و استان تهران اضافه کرد: ماهانه 8600 میلیارد تومان وصولی و 9600 میلیارد تومان هزینه ماهانه سازمان تامین اجتماعی است و یک هزار میلیارد تومان کسری موجود را از شستا و سایر منابع جبران می کنیم.

وی توضیح داد: بابت پرداخت مستمری بازنشستگان نگرانی نداریم و به موقع و بدون تاخیر این پرداخت ها را انجام می دهیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از توافق این سازمان با وزارت بهداشت برای پرداخت به موقع مطالبات جاری بیمارستان های دانشگاهی اطلاع داد و گفت: عمل به تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در این توافق نیازمند تأمین ماهیانه 1000 میلیارد تومان منابع نقدی بیشتر از ماه های قبل خواهد بود که پیش بینی های لازم برای آن اجرا شده است.

وی با بیان اینکه توافق سازمان تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت از مهرماه اجرایی شده است، گفت: در این مدت معادل 2 ماه از مطالبات بیمارستان های دانشگاهی به صورت علی الحساب پرداخت شده است و امیدواریم با تداوم پرداخت های مطالبات جاری شاهد افزایش اعتبار دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی و ارتقاء رضایتمندی جامعه تحت پوشش باشیم.

سالاری اضافه کرد: در مقابل وزارت بهداشت هم پرونده الکترونیک و نسخ الکترونیک را راه اندازی می نماید و در خصوص تامین پزشک و گایدلاین ها این سازمان را کمک می نماید.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: با دستگاه های مختلف کشور از جمله شهرداری تهران، وزارت نفت، وزارت جهاد و کشاورزی و صداو سیما برای وصول مطالبات و برطرف مسائل بیمه ای طرفین جلسات موثری برگزار شده است.

سالاری با اشاره به اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات مهم مستمری بگیران است، گفت: موضوع اجرای همسان سازی اراده وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی است و باید منابع لازم آن را پیش بینی کنیم. کوشش خواهیم کرد که در لایحه بودجه سال آینده لحاظ گردد.

وی در خصوص سه جانبه گرایی نیز گفت: چارچوب کلی آن با مشارکت شرکای اجتماعی آماده شده است و در قالب یک ماده واحده به دولت ارائه شده است تا برای آنالیز نهایی به مجلس ارائه گردد.

سالاری صیانت از ذخائر و دارایی های شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی را مهم برشمرد و گفت: باید کوشش کنیم سهام و پرتفوی این سازمان را بهینه کنیم البته این کار با رعایت مصالح سازمان و دیدگاه های ذینفعان انجام می گردد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تاکید رئیس جمهور در خصوص خروج از بنگاه داری گفت: کوشش می کنیم این مهم را تحقق سازیم و در رشته های سودآور حضور داشته باشیم.

وی تاکید نمود: بخشنامه ها و دستورالعمل های هر حوزه باید با همفکری ذینفعان تهیه و تدوین گردد و این موضوع به جدیت استمرار خواهد داشت.

مهرداد قریب معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه نقطه نظرات خوبی توسط بازنشستگان ارائه شد، گفت: در حال حاضر ارتباط خوبی با تشکل های کارگری و بازنشستگی ایجاد شده است و مسائل آن ها را پیگیری می کنیم.

هادی زبده شیرکوهی معاون اداری و اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست با بیان اینکه مدیریت هزینه ها و رعایت صرفه جویی از استراتژی های این سازمان است، شرکای اجتماعی صاحبان اصلی سازمان تامین اجتمایع هستند و منافع آن ها منافع سازمان است.

عادل دهدشتی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت: در خصوص هر تصمیم و برنامه ای که به شرکای اجتماعی مرتبط گردد نظرات ان ها را جویا می شویم. دبیرخانه شورای راهبردی شرکای اجتماعی در این معاونت فعال شده است تا مسائل ذینفعان به صورت تخصصی مورد آنالیز قرار گیرد.

امیرعباس منوچهری معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: دغدغه بازنشستگان را درک می کنیم و کوشش خواهیم کرد با انجام نیازسنجی به عدالت درمانی برسیم.

وی با اشاره به عملکرد بیمارستان میلاد به عنوان یکی از مهمترین مراکز درمانی این سازمان اضافه کرد: روزانه 20 هزار تماس، 10 هزار نفر پذیرش، 300 عمل جراحی و یک میلیارد تومان هزینه در این مرکز درمانی انجام می گردد.

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید سازمان تعامل با شرکای اجتماعی تقویت شده است، گفت: جلسات خوبی نیز در این زمینه برگزار شده و ذینفعان نظرات خود را ارائه کردند.

حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز در این نشست با قدردانی از مدیرعامل این سازمان بابت توجه به موضوع سه جانبه گرایی گفت: در بودجه سازمان توزیع منابع مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، روسا و نمایندگان کانون های بازنشستگان استان تهران به ارائه دیدگاه های خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 79

به "میان منابع و مصارف ماهانه سازمان تامین اجتماعی توازن ایجاد شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میان منابع و مصارف ماهانه سازمان تامین اجتماعی توازن ایجاد شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید