مقام آمریکایی در اعتراض به تداوم سیاست های ضد مهاجرتی استعفا کرد

به گزارش مجله مدیاپلیر، یک مقام آمریکایی استعفای خود را به دلیل تداوم سیاست های ضد مهاجرتی دولت پیشین این کشور ارائه کرده است.

مقام آمریکایی در اعتراض به تداوم سیاست های ضد مهاجرتی استعفا کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هیل، هارولد کاه مشاور حقوقی وزارت خارجه آمریکا در اعتراض به تدوام سیاست های دولت پیشین آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ در زمینه های مهاجرتی و غیرانسانی دانستن آن، استعفا کرد.

بنابر اعلام این نشریه استعفای کاه در اعتراض به سیاست مهاجرتی با نام بند 42 اعلام شد. این سیاست از زمان دونالد ترامپ آغاز شد، کاه آن را ضدانسانی و غیرقانونی دانسته است.

او نامه استعفای خود را در تاریخ 2 اکتبر (10 مهر) ارائه کرده و در آن گفته است که سیاست بند 42 نگرانی های بسیاری درباره عدم پایبندی آمریکا به قوانین بین المللی را نشان می دهد.

دونالد ترامپ در دوران ریاست خود سیاست های ضد مهاجرتی بسیاری داشت، به طور مثال او احداث دیواری حائل در راستا خط مرزی آمریکا با مکزیک را آغاز کرد. هدف او از این اقدام جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران از این مرز ها به خاک آمریکا بود.

در حال حاضر هم بسیاری از این مهاجران امیدوارند درخواست پناهندگی آن ها در آمریکا مورد قبول واقع شود، ولی دولت واشنگتن به بهانه همه گیری کرونا گفته فعلا برنامه ای برای بررسی درخواست پناهندگی این افراد ندارد و آنها یا باید در اردوگاه های مرزی منتظر باشند و یا اینکه فعلاً به کشور خودشان بازگردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1345

به "مقام آمریکایی در اعتراض به تداوم سیاست های ضد مهاجرتی استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی در اعتراض به تداوم سیاست های ضد مهاجرتی استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید