قصاص و 65 سال حبس مجازات عاملان قتل مرد طلافروش

به گزارش مجله مدیاپلیر، 3 مرد جنایتکار که به قصد سرقت از یک طلافروشی صاحب آن را ربوده و به قتل رسانده بودند در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص و 65 سال حبس محکوم شدند.

قصاص و 65 سال حبس مجازات عاملان قتل مرد طلافروش

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، رسیدگی به این پرونده از اسفند سال 98 با گزارش ناپدید شدن مرد طلافروشی به نام سعید در منطقه خاوران آغاز شد.

وقتی مأموران به مغازه سعید رفتند پس از بررسی متوجه شدند که طلا های داخل مغازه به سرقت رفته است. در ادامه مأموران به بررسی دوربین مداربسته مقابل طلا فروشی پرداختند و مشخص شد که 2 مرد ناشناس هنگامی که سعید قصد خروج از مغازه اش را داشته او را سوار بر یک خودروی ون کرده اند و پس از دقایقی هم یکی از آن ها در حالی که ماسک روی صورتش داشت وارد مغازه شده و طلا ها را به سرقت برده است.

تلاش برای افشای راز ناپدید شدن مرد طلافروش و شناسایی عاملان سرقت ادامه داشت تا اینکه دو روز بعد خبر کشف یک جسد از سوی یکی از پاکبان های شهرداری به پلیس اعلام شد و پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی و تأیید هویت مرد طلافروش از سوی همسرش، پرونده وارد مرحله تازه ای شد. از سوی دیگر پزشکی قانونی هم علت مرگ را تزریق ماده بیهوشی اعلام کرد.

در ادامه مأموران پلیس یکی از متهمان پرونده را که از بستگان مقتول بود دستگیر کردند. اصغر- متهم- در ابتدا سعی داشت با دروغگویی خود را بی اطلاع از ماجرا جلوه دهد، اما وقتی در مقابل مستندات قرار گرفت به آدم ربایی، سرقت و قتل مرد طلافروش با همدستی 2 نفر از دوستانش به نام های مهدی و شهرام اعتراف کرد و مأموران با ردیابی دو همدست متهم آن ها را که داماد و برادرزن بودند در سبزوار ردیابی و بازداشت کردند.

پس از آن مهدی به تزریق آمپول بیهوشی به مرد طلافروش و شهرام به سرقت 7 کیلو طلا از طلافروشی اعتراف کرد.

به این ترتیب حکم آن ها با کیفرخواست مباشرت در قتل و مشارکت درآدم ربایی و سرقت صادر شد و پرونده آن ها برای رسیدگی به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده هر 3 متهم مدعی شدند، قصدی برای قتل نداشتند و قرار بوده آن ها فقط طلا ها را سرقت کنند.

بعد از سرانجام دفاعیات متهمان و وکلای آن ها هیأت قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند و مهدی را به اتهام قتل عمدی به قصاص، به خاطر مشارکت در آدم ربایی به 8 سال زندان و به خاطر مشارکت در سرقت به 5 سال زندان محکوم کردند. اصغر و شهرام نیز هرکدام به خاطر معاونت در قتل به 13 سال زندان، مشارکت در آدم ربایی به 8 سال و به خاطر مشارکت در سرقت به 5 سال زندان محکوم شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 956

به "قصاص و 65 سال حبس مجازات عاملان قتل مرد طلافروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصاص و 65 سال حبس مجازات عاملان قتل مرد طلافروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید