عراق تعرض به کنسولگری ایران در نجف را محکوم کرد

به گزارش مجله مدیاپلیر، وزارت امور خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در شهر نجف را محکوم و هدف از آن را آسیب زدن به روابط تاریخی بین دو کشور اعلام کرد.

عراق تعرض به کنسولگری ایران در نجف را محکوم کرد

بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای حمله به کنسولگری ایران در نجف را به شدت محکوم کرد.

این بیانیه هدف از حمله به کنسولگری ایران در نجف را لطمه به روابط تاریخی تهران-بغداد برشمرده و خواستار هوشیاری تظاهرات کنندگان عراقی در قبال سوء استفاده برخی از اعتراضات این کشور شد.

وزارت امور خارجه عراق همچنین اضافه کرد که این حمله دیدگاه رسمی دولت و ملت عراق در قبال ایران نیست و بغداد بر حفظ روابط راهبردی با تهران تاکید دارد.

گفتنی است که منابع خبری چهارشنبه شب از تعرض اغتشاشگران به کنسولگری ایران در نجف اشرف و آتش زدن ساختمان کنسولگری خبر دادند.

پلیس عراق از زخمی شدن 47 نفر از نیروهای امنیتی این کشور در جریان حمله آشوبگران به کنسولگری ایران در نجف خبر داد.

افراد کنسولگری ایران قبل از حمله مهاجمان ناشناس که به گفته منابع محلی از اهالی نجف نبودند کنسولگری را ترک کرده بودند و در سلامت هستند.

منابع محلی اعلام کردند که مهاجمان به کنسولگری ایران در نجف عده ای آشوبگر بودند که با طرح ریزی قبلی قصد آسیب زدن به کنسولگری را داشتند.

گفتنی است که روابط بی نظیر اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بین تهران-بغداد موجب ناخرسندی و خشم آمریکا و عواملش در منطقه بوده و مدت هاست که این روابط هدف راهبردی تحریم های آمریکا به شمار می رود.

این در حالی است که این تلاش ها ناکام مانده و سعی بر موج سواری روی اعتراضات عراق برای تحقق این هدف را دارد که مردم عراق به خوبی نسبت به آن آگاه هستند.

در پی این اغتشاشات لوی الیاسری استاندار نجف گفت: به همه می گویم که ما به جهت در هم کوبیدن فتنه و عدم بکارگیری خشونت ادامه خواهیم داد. وی خطاب به فرصت طلب ها و فتنه گران گفت: به فرصت طلبان و فتنه گران و کسانی که به دستیابی به مناصب و از جمله سِمت استانداری طمع دارند می گویم که شما برای مردم نجف شناخته شده هستید پس سعی بر موج سواری روی اعتراضات نداشته باشید. شما همه چیز را از دست داده اید و برگه هایتان سوخته است. گذشته شما برای مردم نجف روشن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 144

به "عراق تعرض به کنسولگری ایران در نجف را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق تعرض به کنسولگری ایران در نجف را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید