ستاد مبارزه باموادمخدر و وزارت ورزش وجوانان تفاهم نامه امضا کردند

به گزارش مجله مدیاپلیر به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر،اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر عصر امروز در مراسم امضای این تفاهم نامه که در قالب نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون های ورزشی برگزار گشت، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو میلادی و ولادت عیسی مسیح (ع) به همه موحدان جهان به ویژه هموطنان ارمنی و مسیحی کشور گفت: هدف از امضای تفاهم نامه امروز بین وزارت ورزش و این ستاد، مبارزه با آسیبی است که در رأس همه آسیب ها قرار گرفته است. این تفاهم نامه نیز حاصل یک کار دوماهه است تا از تمام ظرفیت های موجود در این مبارزه استفاده کنیم.

ستاد مبارزه باموادمخدر و وزارت ورزش وجوانان تفاهم نامه امضا کردند

وی با بیان اینکه اهمیت مواد مخدر و آسیب های ناشی از آن بر کسی پوشیده نیست، اضافه کرد: در نظرسنجی های پیاپی سال های اخیر از مردم در خصوص مهم ترین دغدغه شان، مواد مخدر رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و باقی آسیب ها در رتبه های بعدی مطرح شده اند؛ چرا که یک معتاد می تواند چندین خانواده را درگیر کند.

دبیرکل ستاد بیان داشت: تمرکز ما در اقدامات پیشگیرانه بر دو حوزه وزارت آموزش وپرورش و وزارت ورزش و جوانان است، زیرا ورزش هم در درمان و هم در پیشگیری از آسیب اعتیاد بسیار مؤثر است.

مؤمنی گفت: تجهیز و ارائه امکانات ورزشی به محلات و روستاها از اولویت های ستاد مبارزه با مواد مخدر است؛ زیرا ورزش بهترین راه برای پیشگیری از افتادن در دام اعتیاد است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این مخاطبان گسترده ای که ورزش در جامعه دارد، بسیار کمک کننده است. وقتی یک قهرمان ملی در المپیک مدال می گیرد چشم یک ملت به او است لذا یک پیام هنرمندانه به صورت غیرمستقیم از سوی ورزشکاران اثرگذاری بسیار زیادی را در بین مخاطبان دارد.

دبیرکل ستاد بیان داشت: انصافاً سراغ هر ورزشکاری در کشور برای مبارزه با مواد مخدر رفتیم، با تمام وجود وارد میدان شد و با حضورش در محله ها باعث ایجاد شور و نشاط بین مردم شد، همان طور که اخیراً تیم کمکگران ورزش با حضور پیشکسوتان و قهرمانان ملی تشکیل شد و در محله هرندی به مصاف با منتخبان آن محله رفت.

مؤمنی در انتها گفت: امضای این تفاهم نامه تازه شروع یک جهت سخت است و ما از هر طرح و ایده جدیدی در این زمینه استقبال می کنیم.

همچنین دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و با تقدیر از تلاش های دکتر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه بل مواد مخدر اضافه کرد: تلاش بسیار زیادی در راستای هماهنگی و همگرایی بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اجرا شده است تا از پتانسیل بالای ورزش به عنوان ارزان ترین و مؤثرترین ابزار برای پر کردن اوقات فراغت مردم و پیشگیری از بلای خانمان سوز اعتیاد، استفاده شود.

وزیر ورزش در ادامه؛ تلاش های چهار دهه گذشته برای مبارزه با مواد مخدر را مورد توجه قرار داد و گفت: با وجود تلاش وافری که اجرا شده و شهدایی که در امر مبارزه، تقدیم نظام شده است اما هنوز به دلیل هم مرز بودن با یکی از کشورهایی که بزرگ ترین تولیدکننده مواد مخدر جهان است، با مشکلاتی روبرو هستیم.

سلطانی فر گفت: در خانواده ای که یک معتاد وجود دارد بنیان خانواده به شدت تهدید خواهد شد و تکلیف ما این است که در جهت وظایف انسانی، قانونی و شرعی با تمام توان و ظرفیت در برابر شیوع مواد مخدر مبارزه کنیم.

گفتنی است؛ این تفاهم نامه در 7 ماده تنظیم شده که به امضای دکتر اسکندر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان رسید.

همچنین راه اندازی کانون کمکگران زندگی در وزارت ورزش و جوانان با استفاده از ظرفیت های ورزش کشور، تجهیز و گسترش ورزش همگانی در مناطق شهری و روستایی، جلب مشارکت سمن ها در حوزه ورزش و جوانان با تمرکز بر پیشگیری از اعتیاد، تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه پیشگیری از اعتیاد در جامعه ورزشی کشور، تهیه محتوای آموزشی استاندارد برای ارائه آموزش های پیشگیری از اعتیاد در جامعه ورزشی کشور از جمله مفاد این تفاهم نامه می باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 234

به "ستاد مبارزه باموادمخدر و وزارت ورزش وجوانان تفاهم نامه امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد مبارزه باموادمخدر و وزارت ورزش وجوانان تفاهم نامه امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید