ساندی تایمز: دولت جانسون در واکنش به بحران کرونا خوابگردی کرده است

به گزارش مجله مدیاپلیر، یک نشریه انگلیسی در گزارشی بوریس جانسون را متهم به خوابگردی در نحوه پاسخ دادن به بحران شیوع کروناویروس کرد.

ساندی تایمز: دولت جانسون در واکنش به بحران کرونا خوابگردی کرده است

به گزارش خبرنگاران، پاسخ کند دولت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به بحران شیوع ویروس کووید 19 در هفته های اخیر مورد مناقشه شدید قرار گرفته است. این در حالی است که میزان تلفات ویروس کرونا در این بخشی به حد 15 هزار تن رسیده است.

نشریه ساندی تایمز انگلیس در یک سری افشاگری های جدید، بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور را متهم به خوابگردی در چگونگی پاسخش به بحران شیوع کروناویروس کرد.

گزارش شده که جانسون در ماه های فوریه و مارس در پنج نشست شرایط اضطراری مقامهای انگلیسی موسوم به نشست کبرا با هدف تدوین راه هایی به منظور کم کردن از تاثیرات شیوع کرونا در این کشور حضور نیافته است.

همچنین بر طبق گزارشهای تهیه شده بر مبنای اظهارات افشاگران و همچنین مشاوران علمی دولت انگلیس، کابینه بوریس جانسون نسبت به در پیش دریافت تعهدات اولیه ضروری در قبال متوقف ساختن شیوع ویروس کووید 19 اهمال کرده است.

کمیته بحران ملی در دولت انگلیس نخستین بار در تاریخ 24 ژانویه نشستی را به هدف بحث در مورد کروناویروس تشکیل داد در حالی که در آن مقطع این بیماری شش کشور را آلوده کرده بود.

با این حال بوریس جانسون از شرکت در این جلسه خودداری کرده در حالی که در ادامه در جشنهای ویژه فرا رسیدن سال نوی چینی شرکت کرد. در همان حوالی متیو هانکوک، وزیر بهداشت انگلیس به مردم اطلاع داد که ریسک راه پیدا کردن کروناویروس به انگلیس پایین است.

سوم مارس زمانی است که بوریس جانسون برای نخستین بار در نشست های شرایط اضطراری کبرا با موضوع بحث درباره شرایط شیوع کرونا شرکت کرد در حالی که تا قبل از پنج بار شرکت در نشستهای این کمیته با این موضوع را از دست داد. در زمان این شرکت بوریس جانسون در این نشست گزارش شد که بیش از 40 انگلیسی مبتلا به کووید 19 شده اند.

به نوشته نشریه ساندی تایمز، نتیجه این رفتار جانسون این بود که انگلیس پنج هفته حیاتی را در جنگ برای مقابله با تهدید این ویروس خطرناک از دست داد.

یک مشاور ارشد دولت انگلیس که نامش را فاش نکرد به این نشریه گفت: زمانی که نخست وزیر کشور ما در این نشستها نیست به هیچ وجه نمیتوانید بگویید که کشور شما دارد در این جنگ می جنگد.

همچنین افشاگران جانسون را متهم به در پیش دریافت یک نگرش ناشی ازخوش خیالی در قبال کرونا کرده و به طور خاص به تصمیم او برای گذراندن دو هفته در ماه ژانویه همراه با نامزدش کری سیموندز در امارت خود اشاره کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 491

به "ساندی تایمز: دولت جانسون در واکنش به بحران کرونا خوابگردی کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساندی تایمز: دولت جانسون در واکنش به بحران کرونا خوابگردی کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید