ریابکوف ادعای آمریکا درباره نقض تعهدات هسته ای روسیه را تکذیب کرد

به گزارش مجله مدیاپلیر، معاون وزیر خارجه روسیه با تأکید بر اینکه کشورش هیچ اقدامی در نقض تعهداتش در رابطه با ممنوعیت آزمایشات هسته ای انجام نداده، ادعای جدید آمریکا را بهانه تراشی برای توجیه تخلفاتی است که در خود ایالات متحده در حال اجرا است.

ریابکوف ادعای آمریکا درباره نقض تعهدات هسته ای روسیه را تکذیب کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، پنج شنبه خاطرنشان کرد که این کشور هیچ اقدامی در جهت نقض تعهدات خود در رابطه با ممنوعیت آزمایشات هسته ای انجام نداده است.

ریابکوف این موضوع را به درخواست این خبرگزاری در تفسیر گزارش جدید وزارت امور خارجه آمریکا درباره چگونگی پایبندی کشورها به رعایت توافق نامه ها در زمینه کنترل تسلیحات، عدم گسترش و خلع سلاح در سال 2019 که امروز منتشر شد، بیان کرد.

معاون وزیر خارجه گفت: در رابطه با اتهامات و توهین هایی که اکنون بیش از شش ماه است از طرف واشنگتن به ما رسیده ، در این رابطه که گویا ما بطور کامل ممنوعیت آزمایشات هسته ای را عمل نمی کنیم ، بار دیگر تکرار می کنم که در روسیه هیچ تدابیری اتخاذ نشده است که انحرافی از تعهداتی باشد که ما در این زمینه برعهده گرفته ایم ، از جمله درباره پیمان منع جامع آزمایشات هسته ای که در روسیه به تصویب رسیده است.

همانطور که ریابکوف تأکید کرد ، ایالات متحده به عنوان کشوری که خود رسماً تمایل خود برای تصویب این پیمان به عنوان یک سیاست اصولی را اعلام ننموده است ، حق ندارد ادعایی در رابطه با سایر کشورها مطرح کند.

در عین حال ، این دیپلمات یادآور شد که خود آمریکا به دلایل بسیاری ، از جمله بر اساس اطلاعات منتشره در نشریات این کشور به استناد به ساختارهای ذی ربط، درصدد حفظ زرادخانه هسته ای خود در حالت آمادگی جنگی است و کاملاً ممکن است در راه رساندن آمادگی کامل سایت آزمایشات هسته ای در نوادا باشد.

وی گفت: بر اساس اطلاعات منتشره در ایالات متحده، تاریخ های مختلفی برای این منظور نام برده می گردد که غالباً دوره ای حدود شش ماه تا از سرگیری آزمایشات هسته ای در صحرای نوادا در نظر گرفته شده است.

سرگئی ریابکوف، در همین رابطه ، این واقعیت را نیز مورد توجه قرار داد که اقدام کنونی واشنگتن شبیه به جنگ اطلاعاتی است که ایالات متحده در زمان آماده شدن این کشور برای خروج یک جانبه از پیمان نابودی موشک های برد کوتاه و متوسط راه انداخته بود.

وی اضافه نمود: در آن موقع آنها سعی کردند تا بهانه ای پیدا نمایند که مقصر دیگران جلوه داده شوند و برای خود پس زمینه تبلیغاتی مناسب برای توجیه خروج از این پیمان را ایجاد نمایند.

گفتنی است که در گزارش سال 2019 وزارت امور خارجه آمریکا درباره نحوه رعایت توافقات مربوط به کنترل اسلحه ، منع گسترش سلاح های هسته ای و خلع سلاح از سوی کشورهای دنیا که به کنگره ارسال شده است، ادعا شده که روسیه در سال گذشته میلادی آزمایشات هسته ای را انجام داده است.

علاوه بر این، فرماندهی نیروهای فضایی آمریکا نیز ادعا نموده است که روسیه روز چهارشنبه موشک ضد ماهواره ای را آزمایش نموده است.

بر اساس اطلاعات منتشره در دفتر مطبوعاتی این فرماندهی، آزمایش صورت گرفته در روسیه روی موشک ضد ماهواره ای رهگیری مستقیم ( DA-ASAT) نمونه دیگری از تهدیدات واقعی برای سیستم های فضایی ایالات متحده و متحدین آن است که در حال افزایش است.

این فرماندهی همچنین ادعا نموده که سیستم موشکی آزمایش شده توسط روسیه قادر به از بین بردن ماهواره ها در مدارهای نزدیک به زمین است.

مقامات روسیه هنوز در این باره اظهار نظری ننموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 483

به "ریابکوف ادعای آمریکا درباره نقض تعهدات هسته ای روسیه را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف ادعای آمریکا درباره نقض تعهدات هسته ای روسیه را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید