فرایند کاهشی قیمت گوجه با عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران (پانا) - معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به آغاز توزیع گوجه فرنگی با قیمت هر کیلوگرم 11 هزار تومان، گفت که با عرضه این محصول در 6 میدان میوه و تره بار شهرداری تهران، قیمت این محصول فرایند کاهشی یافته ست.

فرایند کاهشی قیمت گوجه با عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار

به گزارش ایرنا، مرتضی معتمد با بیان اینکه روز پنجشنبه این محصول در سه میدان میوه و تره بار توزیع شد، افزود: در پی کاهش عرضه و افزایش قیمت گوجه فرنگی در یک ماه اخیر، اکنون گوجه فرنگی تازه خوری با قیمت مناسب در میادین میوه و تره بار جلال آل احمد، غیبی، آزادی، صادقیه، آزادگان و تهرانسر توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در حال عرضه مستقیم است.

به گفته معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی، از فردا (یکشنبه) سه میدان میوه و تره بار دیگر به عرضه گوجه فرنگی تازه خوری با قیمت مناسب اضافه میشود و تعداد میادین عرضه به 9 مورد خواهد رسید.

وی اظهارداشت: این اقدام در پی دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر خرید و تامین گوجه فرنگی مورد نیاز تهران از استان های جنوبی کشور است که در حال تامین بوده و بزودی در سراسر کشور تعمیم داده خواهد شد.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران شرح داد: اکنون گوجه فرنگی با قیمت هر کیلوگرم 10 هزارتومان سر مزرعه خریداری و با احتساب 1000 تومان کرایه حمل و کارگری با نرخ 11 هزارتومان بدون دریافت هیچ سودی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اکنون گوجه فرنگی تازه خوری از استان بوشهر تامین می شود، افزود: با افزایش عرضه گوجه فرنگی از استان های مختلف کشور از جمله هرمزگان، جیرفت کرمان و خوزستان، قیمت این محصول در روز آینده در تهران و به تدریج در سایر استان های کشور کاهش می یابد.

معتمد افزود: اکنون استان بوشهر 600 تن گوجه فرنگی تازه خوری را در طرح استمرار تولید و به بازار عرضه می کند.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی تاخیر در عرضه گوجه فرنگی به بازار را ناشی از تغییر فصل دانست و گفت: هر ساله در آبان ماه با مشکل تامین گوجه فرنگی تازه خوری روبرو هستیم که با عرضه گوجه فرنگی از استان های جنوبی برطرف می شود.

وی شرح داد: چند سالی است که وزارت جهاد کشاورزی برای تامین گوجه فرنگی تازه خوری در کشور اقدام به تولید این محصول در استان های جنوبی کشور تحت عنوان طرح استمرار کرده است.

در هفته های اخیر قیمت گوجه فرنگی در بازار به بیش از 25 هزارتومان رسیده بود که با افزایش عرضه در روزهای اخیر روندی کاهشی یافت.

برآورد می شود که در سال زراعی 99 -1398 بیش از 6 میلیون و 200 هزار تن گوجه در سطح 130 هزار هکتار تولید شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 831

به "فرایند کاهشی قیمت گوجه با عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند کاهشی قیمت گوجه با عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید