رضایی: ما از فوتبال واقعی و درون زمین فاصله گرفته ایم، شجاعت داور حق ما را برگرداند

به گزارش مجله مدیاپلیر، رحمان رضایی سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان معتقد است که در ایران از فوتبال واقعی که درون زمین رقم می خورد، فاصله گرفته ایم.

رضایی: ما از فوتبال واقعی و درون زمین فاصله گرفته ایم، شجاعت داور حق ما را برگرداند

به گزارش خبرنگاران، رحمان رضایی درباره اشتباهات داوری که به ضرر تیمش رقم خورده است و یک مورد آن اخراج بازیکن ذوب آهن در دقیقه یک ملاقات هفته دوم مقابل ماشین سازی بود، گفت: درباره اخراج فکر می کنم داور خیلی عجولانه تصمیم گرفت. همه تیم ها و ما مربیان یک هفته کار می کنیم و بعد با یک تصمیم که می توانست بهتر و دقیق تر گرفته گردد، زحمات مان هدر می رود. داور در ثانیه 30 بازی، بازیکن ما را اخراج کرد که فکر می کنم می توانست کمی ملایم تر و بهتر عمل کند. من نمی گویم داور به نفع ما بگیرد، اما تصمیم بادقت تر باعث نمی شد ما 98 دقیقه با 10 بازیکن بازی کنیم. در این فشردگی بازی ها اگر 98 دقیقه 10 نفره باشید، ریکاوری بازیکنان برای ملاقات هفته بعد هم سخت تر می گردد.

وی سپس درباره پنالتی گرفته شده برای پیکان در ملاقات هفته سوم که داور آن را برگرداند و اینکه داور چگونه این تصمیم را گرفت، گفت: من فکر می کنم، در همه اتفاقاتی که رخ می دهد، ما سعی می کنیم بیراهه برویم و بُعد منفی ماجرا را بزرگنمایی کنیم. شاید در نهایت داور سوتی هم نمی زد، اما در آن صحنه حق ما بود که داور تصمیم گرفت آن را به ما برگرداند. قرار نیست درباره حقی که به ما بازگردانده شده است، به کسی جواب پس بدهیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن که با برنامه فوتبال برتر گفت وگو می کرد، اضافه نمود: دو هفته حق ما خورده شد و مسئله ای هم نیست، اما اینجا باید به داور تبریک بگوییم که شهامت و جسارت به خرج داد و تصمیمش را برگرداند. این تصمیم را هم خود داور پس از مشورت با همکارانش گرفت. نه دوربین بازدید شد، نه کسی بیرون زمین تصویری به داور نشان داد. در بعضی روایت ها اغراق می گردد، اما داور نه موبایلی را دید و نه دوربین تلویزیونی را. به داور تبریک می گویم و از او تشکر می کنم که حق ما را برگرداند.

رضایی درباره اینکه چه نظری درباره شلوغی نیمکت ها و حواشی آنها در کنار زمین دارد، گفت: بله، متأسفانه خیلی از تیم ها شگردشان همین شده است و امیدوارم این مسائل حل گردد. همه جای دنیا هم فوتبال بازی می نمایند، اما ما از فوتبال واقعی که درون زمین رقم می خورد، فاصله گرفته ایم. هیچ وقت نمی بینیم که کسی بگوید درون زمین چه نکته های فنی وجود داشت. این بحث ها و حواشی نیمکت ها خوب نیست و ما مربیان باید در رفتارمان تجدیدنظر کنیم و با آرام کردن نیمکت ها، باعث شویم داور بدون حواشی و فشار، قضاوت بهتری داشته باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 869

به "رضایی: ما از فوتبال واقعی و درون زمین فاصله گرفته ایم، شجاعت داور حق ما را برگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: ما از فوتبال واقعی و درون زمین فاصله گرفته ایم، شجاعت داور حق ما را برگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید