رئیس جدید کمیسیون اروپا: حفظ برجام روز به روز سخت ترمی گردد

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس جدید کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید نمود که حفظ توافق هسته ای روز به روز سخت تر می گردد.

رئیس جدید کمیسیون اروپا: حفظ برجام روز به روز سخت ترمی گردد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جدیدکمیسیون اروپا در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا تاکید نمود که نجات برجام روز به روز سخت تر می گردد.

اورسولا فن در لاین که پیش از این وزیر دفاع آلمان بود و به تازگی به این سمت اروپایی منصوب شده است، اضافه کرد: رسیدن به موفقیت (برای حفظ برجام)روز به روز سختتر می گردد، برای نجات توافقی که در خطر فزاینده است ایران نیز احتیاج است که با توافق همراه باشد.

اظهارات رئیس کمیسیون اروپا درباره همراهی ایران با توافق درحالی مطرح می گردد که بعد از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و بازگرداندن غیرقانونی تحریمها علیه این کشور، مقامات ایرانی بیش از یک سال به دیگر طرفهای برجام فرصت دادند تا تعهدات خود را در چارچوب این توافق انجام دهند.

با این حال دیگر امضاکنندگان توافق هسته ای به ویژه آلمان، فرانسه، انگلیس و اتحادیه اروپا نه تنها به وعده های خود عمل نکردند بلکه در مواقعی با سیاستهای آمریکا علیه ایران نیز همراهی کردند.

ایران در پاسخ به عدم اجرای تعهدات طرف مقابل به صورت تدریجی در حال کاهش تعهدات خود ذیل برجام است. با این حال همیشه تاکید نموده است که این گامهای عقبگرد قابل بازگشت هستند و به محض انجام تعهدات طرف اروپایی ایران نیز به متن تعهداتش در چارچوب برجام بازخواهد گشت.

ایران تا کنون در چهار مرحله بعضی از تعهدات خود در این توافق را به حالت تعلیق درآورده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 202

به "رئیس جدید کمیسیون اروپا: حفظ برجام روز به روز سخت ترمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید کمیسیون اروپا: حفظ برجام روز به روز سخت ترمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید