دور دوم یاری اقتصادی بنیاد مستضعفان به 5000 دست فروش پایتخت در هفته آینده

به گزارش مجله مدیاپلیر، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از اعطای دور دوم یاری اقتصادی بنیاد مستضعفان به دست فروشان پایتخت اطلاع داد.

دور دوم یاری اقتصادی بنیاد مستضعفان به 5000 دست فروش پایتخت در هفته آینده

به گزارش مجله مدیاپلیر، زهرا نژادبهرام در گفت وگو با ایسنا با اعلام خبر اجرای مرحله دوم اهدای یاری یک میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به دست فروشان تهران گفت: اواخر سال گذشته و درپی شیوع بیماری کرونا، توجه به دست فروشان که با شیوع این بیماری، کسب و کارشان از رونق افتاده بود، در دستور کار نهاده شد و بر همین اساس برای یاری به این افراد، رایزنی با دستگاه های مختلف را شروع کردیم.

وی با بیان اینکه نهایتا با دستور فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، مقرر شد که این بنیاد به دستفروشان تهرانی یاری مالی کند، اضافه نمود: مسئولان بنیاد مستضعفان از مدیریت شهری خواستند که لیست کامل دست فروشان پایتخت را تهیه نمایند و بر اساس آن یاری های مالی به این افراد تخصیص داده گردد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه شرکت شهربان و حریمبان از مدت ها قبل اقدام به شناسایی دست فروشان نموده بود، تاکید نمود: این شرکت لیستی 1200 نفره از اطلاعات دست فروشان که بر اساس آن، مشخصات دست فروشان، موقعیت استقرار و نوع کالایی که به فروش می رساندند، تهیه نموده بود. اما شرکت ساماندهی مشاغل نیز بازارچه هایی را برای فعالیت افرادی که دست فروشی را به عنوان شغل انتخاب نموده بودند، دایر نموده بود که درپی شیوع کرونا این بازارچه ها همچون پاساژ پروانه تعطیل شد.

نژادبهرام با بیان اینکه نهایتا لیستی با مشخصات کامل 4036 دست فروش برای تحویل یاری مالی بنیاد مستضعفان تهیه شد، اضافه نمود: در دور اول در مذاکره با بنیاد مستضعفان، برای هر دست فروش کارت هدیه ای یک میلیون تومانی از سوی این بنیاد تخصیص داده شد و این کارت ها در اختیار شهرداران مناطق 22 گانه نهاده شد و آنها نیز با تشکیل هیئت های 4 نفره متشکل از شهردار منطقه، معاون خدمات شهری، بازرسی و حراست، اقدام به توزیع این کارت های هدیه یک میلیون تومانی کردند و فرایند تحویل این یاری ها نیز مستندسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه درپی انتشار اخبار مربوط به ارائه یاری های مالی به دست فروشان، تعدادی به شهرداری های مناطق مراجعه نموده و عنوان کردند که دست فروش اند ولی این یاری ها را دریافت ننموده اند، ادامه داد: شهرداران نواحی و مناطق اطلاعات این افراد را دریافت و نسبت به راستی آزمایی ادعای این افراد اقدام کردند و نهایتاً لیست 4000 نفره دست فروشان، به 5000 نفر ارتقا یافت و طی هماهنگی با بنیاد مستضعفان، مقرر شد که برای این 5000 نفر نیز مجدداً یاری مالی درنظر گرفته گردد که به نظر می رسد هفته آینده این مبلغ در اختیار معاون خدمات شهری شهرداری تهران قرار گیرد تا بین دست فروشان توزیع گردد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: در این شرایط مالی سخت، بعضی افراد ناچارند دست فروشی را به عنوان یک شغل انتخاب نمایند و این اقشار ضعیف، نیازمند حمایت اند که با ارائه یاری مالی سعی کردیم به این افراد یاری کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 468

به "دور دوم یاری اقتصادی بنیاد مستضعفان به 5000 دست فروش پایتخت در هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور دوم یاری اقتصادی بنیاد مستضعفان به 5000 دست فروش پایتخت در هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید