درخواست بریتانیا از روسیه برای تجدیدنظر در خروج از پیمان نامه آسمان های باز

به گزارش مجله مدیاپلیر، سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا گفت، بریتانیا از روسیه می خواهد در تصمیم خود تجدیدنظر کند و از پیمان نامه آسمان های باز خارج نشود.

درخواست بریتانیا از روسیه برای تجدیدنظر در خروج از پیمان نامه آسمان های باز

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از اسپوتنیک، مجلس عوام روسیه روز چهارشنبه به صورت متفق القول این توافق را محکوم نموده بود.

این سخنگو اظهار کرد: بریتانیا از روسیه می خواهد در تصمیم خود تجدیدنظر کند، به تطابق کامل با این پیمان نامه برگردد و به شکل سازنده با دیگر امضاکنندگان همکاری کند.

طبق این بیانیه، خروج روسیه از پیمان نامه، لندن را نااُمید نموده است.

پیمان نامه آسمان های باز در سال 1992 به امضا رسید و 10 سال بعد لازم الاجرا شد تا به امضاکنندگان اجازه دهد پروازهای رصدی غیرمسلح را با اطلاع قبلی، بر فراز سرزمین های یکدیگر انجام دهند.

آمریکا خروج یک جانبه خود از پیمان نامه را مه گذشته اعلام نمود و فرایند خروج را در ماه نوامبر، با ارجاع به نقض ادعایی توسط روسیه، به اتمام رساند.

روسیه هرگونه نقضی را رد نموده و واشنگتن را به عدم پیروی متهم نموده است. مسکو در ماه دسامبر اعلام نمود در صورتی که دیگر امضاکنندگان عدم اشتراک گذاری اطلاعات پروازهای رصدی خود بر فراز سرزمین روسیه با آمریکا را تضمین نکنند، روسیه هم از این پیمان نامه خارج می گردد. دولت روسیه فرایند خروج را در 15 ژانویه شروع کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1188

به "درخواست بریتانیا از روسیه برای تجدیدنظر در خروج از پیمان نامه آسمان های باز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست بریتانیا از روسیه برای تجدیدنظر در خروج از پیمان نامه آسمان های باز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید