خبرنگاران کمبود اکسیژن دلیل تلف شدن ماهیان بند عبدل آباد بجنورد اعلام شد

به گزارش مجله مدیاپلیر، بجنورد-خبرنگاران- محیطزیست شهرستان بجنورد دلیل تلف شدن حدود 300 قطعه بچه ماهی کپور را در بند روستای عبدل آباد را ناشی از کمبود اکسیژن گفت.

خبرنگاران کمبود اکسیژن دلیل تلف شدن ماهیان بند عبدل آباد بجنورد اعلام شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بجنورد روز یکشنبه گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت که این بچه ماهیان کپور پرورشی از طریق تانکر در شرایط نامناسب برای به آب انداختن در بند حمل شد، که تعدادی از آنها پیش از ورود به داخل بند به دلیل کمبود اکسیژن تلف شدند.

محمد خالقی اظهارداشت: تا به امروز در بررسی های سم شناسی مشکل زیست محیطی که باعث تلف شدن بچه ماهی شده باشد، مشاهده نشد و پیمانکار نیز لاشه این ماهیان را از داخل بند جمع آوری و دفن کرد.

وی اضافه کرد : با وجود اطمینان از عدم مشکل زیست محیطی، چند قطعه از لاشه ماهیان برای بررسی بیشتر به دامپزشکی خراسان شمالی ارسال قرار داده شد و تا به امروز نتایجی از این بررسی اعلام نشده است.

مدیریت بند عبدل آباد که در 23 کیلومتری شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی واقع است ، پس از اجرا از سوی سازمان جهاد کشاورزی به شورای اسلامی این روستا واگذار شد که اعضای شورا نیز برای کسب درآمد از محل این بند، آن را به پیمانکاران برای پرورش ماهی اجاره می دهند که طبق آمار سالانه حدود 16 هزار قطعه ماهی از این بند تولید می شود.

در استان خراسان شمالی187 مزرعه پرورش ماهیان گرم آبی و سردآبی فعال است که در سال گذشته دو هزار و 200 تن ماهی از این مزارع برداشت و به بازار داخل و خارج استان عرضه شد.

این استان 863 هزار نفری خراسان شمالی 6 هزار و 250 منبع آبی شامل رودخانه، چشمه، قنات و سد وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1069

به "خبرنگاران کمبود اکسیژن دلیل تلف شدن ماهیان بند عبدل آباد بجنورد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمبود اکسیژن دلیل تلف شدن ماهیان بند عبدل آباد بجنورد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید