خبرنگاران کرونا در فرانسه؛ پیش بینی کسری 9 درصدی در بودجه سال جاری

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران- خبرنگاران- وزیر اقدام و محاسبات عمومی فرانسه در نخستین برآورد از بدهی عمومی این کشور در سال 2020 از پیش بینی کسری 9 درصدی بودجه اطلاع داد.

خبرنگاران کرونا در فرانسه؛ پیش بینی کسری 9 درصدی در بودجه سال جاری

ژرار درمنن روز سه شنبه در گفت وگو با فرانس انفو در گزارشی از منابع مالی عمومی کشور، به پیش بینی بدهی 115 درصدی به فراوری ناخالص داخلی در سال میلادی جاری نیز اشاره نمود.

وی پس از آنکه امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دیروز (دوشنبه 25 فروردین) مدت زمان قرنطینه در این کشور را یک ماه دیگر تمدید کرد، هشدار داد: هر روز قرنطینه امور مالی عمومی کشور را بدتر می نماید.

پس از اعلام بسته حمایتی 45 میلیارد یورویی دولت فرانسه در ماه گذشته به شرکت ها و حقوق بگیران برای مقابله با پیامدهای مالی شیوع ویروس کرونا، مقام هایاین کشور کاهش 3.9 درصدی فراوری ناخالص داخلی را پیش بینی نموده و در عین حال نسبت به افزایش این رقم هشدار دادند.

پیش نویس نهایی بودجه مصوب دولت برای سال 2020 که هفته گذشته ارائه شد، این ارقام را به میزان چشمگیری افزایش داده و کسری 7.6 درصدی بودجه و بدهی 112 درصدی دولت به فراوری ناخالص داخلی در سرانجام سال را پیش بینی نموده بود.

برونو لومر وزیر دارایی فرانسه به تازگی به رادیو اوروپ 1 گفته، دولت این کشور می تواند برای یاری به شرکت هایی که بر اثر شیوع کرونا آسیب دیده اند تا 20 میلیارد یورو سرمایه جدید در قالب یک صندوق ویژه دولتی تامین کند.

وی هفته گذشته به روزنامه مالی لزکو گفته بود، انتظار می رود بسته مالی دولت برای عبور از بحران کرونا 100 میلیارد یورو هزینه داشته باشد.

این میزان معادل چهار درصد فراوری ناخالص داخلی و بیش از 45 میلیارد یورویی است که یک ماه پیش از سوی دولت فرانسه اعلام شده بود.

وزیر دارایی فرانسه پیش بینی نموده که این کشور سال جاری بدترین سال از نظر رکود مالی را پس از جنگ جهانی دوم تجربه خواهد نمود.

برونو لومر در کمیته اخیر امور مالی مجلس سنای فرانسه گفت: بدترین رشد مالی از سال 1945 تا به امروز در فرانسه مربوط به سال 2009 و پس از بحران عظیم مالی سال 2008 به میزان منفی 2.2 درصد بوده که به احتمال زیاد سال جاری این رقم بدتر نیز خواهد شد.

براساس آمارهای جهانی اعلام شده، تا به امروز 136 هزار و 779 نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، 14 هزار و 967 نفر جان خود را از دست داده و 27 هزار و 718 نفر نیز از بیماری بهبود یافته اند.

2023

منبع: ایرنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 478

به "خبرنگاران کرونا در فرانسه؛ پیش بینی کسری 9 درصدی در بودجه سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا در فرانسه؛ پیش بینی کسری 9 درصدی در بودجه سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید