خبرنگاران کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید کرد

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران- خبرنگاران- هیات ایمنی حمل ونقل کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید و برای ادامه همکاری با ایران برای تداوم تحقیقات در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

خبرنگاران کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتیپل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

هیأت ایمنی حمل ونقل کانادا در بیانیه ای که بامداد دوشنبه (یکشنبه به وقت محلی) در تارنمای رسمی این سازمان نهاده شد، تایید کرد که گزارش بازخوانی جعبه سیاه پرواز PS752 هواپیمایی بین المللی اوکراین را از سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران دریافت نموده است.

براساس این بیانیه، کثی فاکس رییس هیات ایمنی حمل ونقل کانادا گفت: این [سند] گزارش نهایی تحقیقات ایمنی نیست، بلکه خلاصه ای کوتاه از محتویاتی است که ماه گذشته [میلادی] در پاریس از صدای کابین خلبان و ضبط کننده اطلاعات پرواز بازیابی شد.

فاکس با تاکید بر اینکه گزارش ارسال شده از سوی ایران با اطلاعاتی که بازرسان کانادایی در زمان حضور خود در هنگام بازیابی اطلاعات جعبه های سیاه در فرانسه دریافت نموده اند، مطابقت دارد، اضافه کرد: تحقیقات به خاتمه نرسیده و هنوز پرسش های بسیاری هست که نیازمند پاسخ است.

هیأت ایمنی حمل ونقل کانادا سپس خواهان شناسایی و تعیین شدن عوامل انسانی و سازمانی دخیل در همه اقدامات و تصمیم های منجر به شلیک موشک به سوی هواپیمایی اوکراینی، مبنای تصمیم گیری برای باز گذاشتن حریم هوایی ایران برای پروازهای غیرنظامی در زمان اوج تنش و مبنای تصمیم گیری هواپیمایی بین المللی اوکراین در مجوز دادن به پرواز این هواپیما در آن موقع شد.

این نهاد هواپیمایی کانادایی در عین حال تاکید نمود که همچنان آماده ارایه یاری به دفتر آنالیز سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران برای این تحقیقات است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ایران روز یکشنبه جزئیات بازخوانی جعبه سیاه هواپیمایی اوکراینی را اظهار داشت و گفت: صدای کابین هواپیما 19 ثانیه بعد از انفجار اول قطع می گردد و این در حالی است که موشک دوم 25 ثانیه پس از شلیک اول به مجاورت هواپیما می رسد، بنابراین تحلیلی از عملکرد و آثار موشک دوم از جعبه سیاه هواپیما به دست نیامد.

یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین با شماره پرواز 752 با 167 مسافر و 9 خدمه پرواز، ساعت 6 و 12 دقیقه صبح چهارشنبه 18 دی سال 98 از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به مقصد کی یف پرواز کرد که 6 دقیقه بعد به دلیل شلیک غیرعمد پدافند هوایی، حوالی صباشهر از توابع استان تهران سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان باختند.

جعبه سیاه روز آدینه 27 تیرماه سال جاری با رعایت پروتکل های فنی و امنیتی و همراهی پلیس فرودگاه ها و تیم تخصصی از محل این سازمان به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل و به پاریس ارسال شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 607

به "خبرنگاران کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبرنگاران کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید کرد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید