خبرنگاران دو شهر و یک بخش مرکزی به شهرستان پردیس افزوده شد

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران- خبرنگاران- فرماندار شهرستان پردیس گفت: روستای خسرو آباد با یک هزار نفر جمعیت و روستای سعیدآباد با 10 هزار نفر جمعیت در بخش جاجرود در تقسیمات کشوری تبدیل به شهر شدند و بخش مرکزی در شهرستان ایجاد شد.

خبرنگاران دو شهر و یک بخش مرکزی به شهرستان پردیس افزوده شد

عبدالعظیم رضایی روز چهارشنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: روستای خسرو آباد با جمعیت کمتر پیش ازسعید آباد تبدیل شد نارضایتی ساکنان سعید آباد را به همراه داشت که با مساعدت مسولان وزارت کشور، استانداری و هیات دولت، روستای سعید آباد با ابلاغ مصوبه هیات دولت به شهر تبدیل شد.

وی با اشاره به اهمیت انجام امور اداری و مقدماتی تاسیس شهر، گفت: در انتخابات پیش رو در شهرهای جدید خسرو آباد و سعید آباد انتخابات اعضای شورای اسلامی شهر برگزار خواهد شد و ضرورت دارد، انتخاب شهرداران مناسب برای ارائه خدمات شایسته به شهروندان در اولویت قرار گیرد.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: ایجاد بخش مرکزی برای شهرستان یکی از الزامات اولیه تقسیمات کشوری برای تشکیل شهرستان است که این مهم به دلایل مختلف به تعویق افتاده بود و در جلسه پیشین هیات دولت ایجاد بخش مرکزی شهرستان تصویب و ابلاغ شد.

رضایی ضمن تقدیر از توجه مسولان وزارت کشور، استانداری و هیات دولت ، گفت: تبدیل دو روستا به شهر و ایجاد بخش مرکزی طی چند ماه برای نخستین بار در کشور درشهرستان پردیس اجرایی شده است و در این راستا توجه مسولان کشوری برای انجام در زمان یاد شده قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر جمعیت شهرستان پردیس در حدود 300 هزار نفر است اما امکانات دریافتی بر اساس آمار گیری سال 95 و برای 150 هزار نفر در نظر گرفته شده است در آمارگیری جدید با توجه به تعداد جمعیت ساکن در سطح شهرستان درجه بندی ادارات و دستگاهها در سطوح مختلف ارتقا پیدا می نمایند و امکانات مناسب با توجه به آمار جدید به شهرستان تخصیص داده خواهد شد.

صنوف مزاحم شهرستان پردیس ساماندهی می شوند

فرماندار شهرستان پردیس گفت: ساخت یک شهرک برای انتقال صنوف مزاحم طی نشستی با خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهر سازی استان تهران مصوب شد تا شرایط واگذاری زمینی به مساحت 60 هکتار در محدوده روستای طاهر آباد به شهرداری بومهن برای انتقال اصناف مزاحم در سطح شهرستان تامین گردد.

رضایی گفت: در این تفاهم نامه مقرر شدتا امور مربوط به آماده سازی و ساخت و ساز توسط شهرداری بومهن اجرایی شده و کارگاه های فراوری کوچک و بزرگی که در خیابان ها و محله های شهر بومهن فعالیت آلاینده و آزاردهنده دارند و منظر شهری را نازیبا کردند به این شهرک منتقل شوند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود 300 هزار نفر در شرق پایتخت قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 941

به "خبرنگاران دو شهر و یک بخش مرکزی به شهرستان پردیس افزوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دو شهر و یک بخش مرکزی به شهرستان پردیس افزوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید