جورج فلوید به کرونا مبتلا بود ، علت مرگ: ایست قلبی ناشی از خفگی

به گزارش مجله مدیاپلیر، خانواده جورج فلوید با انتشار متن کامل گزارش کالبدشکافی او موافقت کردند تا مشخص شود این شهروند سیاهپوست اهل مینیاپلیس با وجود مبتلا بودن به ویروس کرونا، به دلیل ایست قلبی جان خود را از دست داده است.

جورج فلوید به کرونا مبتلا بود ، علت مرگ: ایست قلبی ناشی از خفگی

به گزارش خبرنگاران از ای بی سی نیوز، فلوید 46 ساله دوشنبه هفته گذشته زیر زانوهای افسر پلیس مینیاپلیس کشته شد. پاسخ آزمایش کرونای این شهروند 46 ساله و پدر دو فرزند نشان می دهد او روز 13 آوریل به کووید-19 مبتلا شده بود. با این حال، در زمان درگیر شدن با پلیس نشانه های ابتلا به کرونا نداشت و دلیل اصلی مرگ او، ایست قلبی ناشی از خفگی بوده است.

پیش تر نتیجه یک کالبدشکافی مستقل هم علت مرگ فلوید را خفگی و ایست قلبی تشخیص داده بود و حالا با انتشار گزارش رسمی کالبدشکافی، تردیدی نمانده است که مرگ این شهروند سیاهپوست نوعی قتل و آدمکشی است. مقام های قضایی ایالات متحده برای هر چهار افسر حاضر در صحنه بازداشت فلوید قرار صادر کرده اند و گفته می شود اتهام درک چووین هم از قتل درجه سوم به قتل درجه دوم تغییر کرده است.

هر چند آزمایش ها نشان می دهد در خون فلوید فتانیل و متامفتامین وجود داشت اما آنچه مرگ او را رقم زد، هشت دقیقه ماندن زیر فشار زانوی افسر پلیس مینیاپلیس بود. ضمن اینکه جورج فلوید سابقه بیماری هم قلبی هم در پرونده پزشکی خود داشته است. با این حال، به نظر نمی رسد هیچ کدام از عوامل جانبی از جمله کرونا، بیماری قلبی یا استفاده از داروها و مواد مخدر نقش اصلی را در مرگ او ایفا کرده باشند. هر دو ریه فلوید در زمان مرگ سالم بوده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 589

به "جورج فلوید به کرونا مبتلا بود ، علت مرگ: ایست قلبی ناشی از خفگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جورج فلوید به کرونا مبتلا بود ، علت مرگ: ایست قلبی ناشی از خفگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید