جزئیات پرداختی برای پرسپولیسی ها

به گزارش مجله مدیاپلیر، بازیکنان و اعضای کادرفنی پرسپولیس تا امروز مبالغ قابل توجهی را از این باشگاه دریافت نموده اند اما ریز دریافتی آنان چقدر بوده است؟

جزئیات پرداختی برای پرسپولیسی ها

به گزارش روز شنبه ایرنا، بعد از بازی پرسپولیس و نساجی مازندران، حمید مطهری در نشست خبری خیلی بی سرو صدا به مسائل اقتصادی پرسپولیسی ها اشاره نمود. همین مسئله باعث شد تا سراغ این سوژه برویم و ریز دریافتی پرسپولیسی ها و دیگر مسائل اقتصادی این باشگاه را پیدا کنیم. پس با دقت این گزارش را بخوانید.

پرسپولیسی ها چقدر پول دریافتد؟

بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس در حالی به شرایط اقتصادی این باشگاه اعتراض داشته اند که تا امروز 35 درصد از قرارداد این فصل بازیکنان و اعضای کادرفنی توسط مدیریت باشگاه پرداخت شده است. این پرداخت شامل 3 پرداختی 10 درصدی و یک پرداختی 5 درصدی شب عید می گردد. همچنین مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس در همان اوایل حضورش تمام مطالبات فصل پیش بازیکنان را که شامل آپشن ها و پاداش ها می گردد را پرداخت کرد تا خیال بازیکنان از این بابت راحت گردد.

اگر مدیریت جدید باشگاه پرسپولیس به جای پرداخت مطالبات فصل گذشته، تسویه کامل پاداش ها و آپشن های فصل گذشته، این پول را برای قراردادهای سال جاری پرداخت می کردند، الان همه بازیکنان بین 60 تا 70 درصد دریافتی داشتند و از این نظر پرسپولیس جزو تیم های خوب لیگ برتر بود. اما سمیعی به جای این کار، ابتدا مطالباتی را پرداخت کرد که دو مدیر قبل از او باید پرداخت می کردند.

نکته جالب توجه اینجاست که بعضی بازیکنانی که سال جاری به پرسپولیس آمدند، تا الان 60 تا 70 درصد دریافتی داشته اند. در این بین چند بازیکن در پرسپولیس حضور دارند که تا امروز در مجموع نزدیک به 7/5 میلیارد دریافتی داشته اند. با این حال می بینیم که پرسپولیسی ها نسبت به دریافتی های خود اعتراض دارند.

البته کلید ماجرا این است که اگر سمیعی آن 30 درصد ابتدایی فصل را که بابت قرارداد و آپشن های فصل قبل بود پرداخت نمی کرد، الان بین 60 تا 70 درصد پرداختی بین همه بازیکنان و کادر فنی داشت که درصد بسیار بالایی می گردد. ضمن اینکه مدیریت فعلی پرسپولیس بدون یاری دریافت از دولت یا وزارت ورزش تا الان توانسته بیش از 80 میلیارد تومان پول به این باشگاه تزریق کند.

ذکر این نکته هم لازم است که در تاریخ های 31 فروردین و 31 اردیبهشت ماه مبلغ قابل توجه دیگری (2 قسط 10 درصدی) به بازیکنان داده می گردد تا مجموع دریافتی آنها افزایش بیشتری نیز داشته باشد.

قرض یا مستهلک شدن؟

یکی از انتقاداتی که به تیم مدیریت فعلی پرسپولیس وارد شده این است که مبالغ زیادی را قرض گرفته و باید آن را پس بدهند اما مسئله اینجاست که قسمت زیادی از پول های که قرض گرفته شده به اصطلاح مستهلک می گردد.

یعنی به طور مثال مبلغی از یک شرکت خصوصی قرض گرفته شده اما به جای آنکه که بازپرداخت این مبلغ به صورت ریالی باشد در قالب کارهای تبلیغاتی یا خدماتی، برای آن شرکت انجام می گردد تا پرسپولیس از نظر ریالی قرضی نداشته باشد. ضمن اینکه قسمتی از این قرض ها از پاداش آسیایی پرداخت خواهد شد و مسئله ای از این بابت وجود ندارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1111

به "جزئیات پرداختی برای پرسپولیسی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداختی برای پرسپولیسی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید