جزئیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران درباره جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99 توضیحاتی داد.

جزئیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، علی دهقان کیا درباره آخرین جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال 99 اظهار کرد: نمایندگان کارگری در شورای عالی کار برای اجرایی شدن ماده 41 قانون کار بسیار تلاش کردند و با توجه به تورمی که بانک مرکزی گفته بود (تورم 41.2 درصد)، تعیین دستمزد حداقل بگیران بر اساس این میزان تورم عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه دستمزد کارگران 26 درصد افزایش یافت و بر همین میزان حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز افزایش می یابد، اضافه نمود: در حال مذاکره هستیم تا سایر مزایا را برای بازنشستگان نیز افزایش دهیم.

دهقان کیا گفت: طبق ماده 111 قانون سازمان تأمین اجتماعی هر دستمزدی که برای حداقل حقوق کارگران تعیین می شود، باید برای حداقل بگیران بازنشسته تأمین اجتماعی نیز اعمال شود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران گفت: بازنشستگان 30 سال کار کردند و حقوق آن ها نباید از 2 میلیون و 600 هزار تومان کمتر باشد، چراکه بازنشستگان به کمتر از این مبلغ راضی نمی شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 566

به "جزئیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید