تکرار لفاظی های مکرون علیه ایران

به گزارش مجله مدیاپلیر، خبرنگاران : امانوئل ماکرون مدعی شد برنامه هسته ای و موشکی ایران همچنان تهدید محسوب می شوند.

تکرار لفاظی های مکرون علیه ایران

به گزارش به نقل از فارس، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه لفاظی های خود علیه برنامه هسته ای و موشکی ایران را تکرار کرد.

به نوشته حساب توییتری انگلیسی روزنامه الشرق الاوسط، ماکرون مدعی شد: برنامه هسته ای ایران همچنان یک تهدید محسوب می شود. برنامه ساخت موشک بالستیک از طریق ایران هم تهدیدی برای منطقه است.

رئیس جمهور فرانسه روز گذشته هم در کنفرانسی ویدئویی گفت، جایگزینی برای راهکار مذاکره شده برای مسائل هسته ای ایران وجود ندارد.

او در ادامه مدعی شد: ایران باید شواهد مسئولیت پذیری خود در منطقه را نشان دهد. وی افزود، فرانسه از سال 2018 پیشنهاد تکمیل با به حساب آوردن موضوعاتی که وی آنها را فعالیت های مربوط به موشک های بالستیک ایران و بی ثبات سازی منطقه ای خواند را مطرح کرده است.

ماکرون همچنین در نشست خبری پنجشنبه شب گفت: زمان آن رسیده که تحولی عمیق در حضور نظامی ما در منطقه ساحل ایجاد شود.

رئیس جمهور فرانسه افزود، به همین علت، مأموریت فرانسه در کشور مالی به اتمام رسیده و نیروهای فرانسوی از این پس تحت مأموریت بین المللی گسترده تری در این کشور فعالیت خواهند کرد.

ماکرون همچنین با تکرار مخالفت با برنامه افزایش سهم کشورش در بودجه ناتو گفت: اول باید بدانیم دشمنان ما چه کسانی و در کجا هستند.

او در ادامه گفت، ناتو به راهبری برای مقابله با روسیه نیاز دارد که جغرافیای اروپا را هم در نظر گیرد.

چند روز پیش سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در واکنش به گزارش تازه آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ما با نگرانی متوجه گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای قراردهای پادمانی در ایران شده ایم.

وی افزود: این گزارش تأیید می کند که هیچ پیشرفتی در گفت وگوهای میان ایران و آژانس در زمینه ارائه پاسخ های اساسی به سئوالات آژانس درباره وجود مواد هسته ای غیراعلام نشده در چند سایت حاصل نشده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1246

به "تکرار لفاظی های مکرون علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکرار لفاظی های مکرون علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید