شرح سخنگوی وزارت خارجه درباره خبر سفر هیأت ایرانی به کره جنوبی

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت خارجه درباره خبر سفر هیأت ایرانی به کره جنوبی توضیحات ارائه کرد.

شرح سخنگوی وزارت خارجه درباره خبر سفر هیأت ایرانی به کره جنوبی

سعید خطیب زاده در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص بعضی اخبار رسانه ای مبنی بر سفر هیاتی از جمهوری اسلامی ایران به کره جنوبی خاطرنشان کرد: هیات کارشناسی جمهوری اسلامی ایران متشکل از متخصصین حوزه های نفتی و بانکی هفته جاری در سئول مذاکراتی را با شرکت ها و مقامات کره ای با هدف آنالیز امکان فروش مجدد نفت و میعانات گازی به کره جنوبی برگزار کردند.

وی افزود: این سفر که در راستای توسعه روابط متوازن با کشورهای آسیایی محسوب می گردد، پس از ملاقات معاونین وزرای امور خارجه دو کشور در وین انجام شد.

خطیب زاده ادامه داد: طرف ایرانی با استفاده از این فرصت، در رایزنی با مقامات کره ای، بر برطرف محدودیت غیر قانونی از منابع ارزی بلوکه شده ایران در کره تاکید نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: نتایج این نشست کارشناسی می تواند به عنوان محکی برای ارزیابی جدیت و اراده کره جنوبی جهت حل مسائل موجود بین دو کشور و بازگشت مناسبات به روال عادی، از جمله با فروش نفت و میعانات گازی به کره و سرمایه گذاری شرکتهای کره ای در پروژه های مالی ایران قلمداد گردد.به همین علت جمهوری اسلامی ایران با دقت نتایج این مذاکرات را پیگیری و در چگونگی تنظیم روابط دو کشور لحاظ خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1524

به "شرح سخنگوی وزارت خارجه درباره خبر سفر هیأت ایرانی به کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح سخنگوی وزارت خارجه درباره خبر سفر هیأت ایرانی به کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید