تدوین پیشنویس از سوی قانونگذاران آمریکا علیه عربستان، بن سلمان می تواند به پختن کیک زرد ادامه دهد؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، فارس نوشت: شماری از قانون گذاران آمریکایی به دنبال ارائه پیش نویس قانونی هستند که مانع ازدست یابی عربستان سعودی به تسلیحات کشتار جمعی از جمله سلاح هسته ای است.

تدوین پیشنویس از سوی قانونگذاران آمریکا علیه عربستان، بن سلمان می تواند به پختن کیک زرد ادامه دهد؟

روزنامه انگلیسی میدل ایست آی نوشت که پیش نویس قانون مذکور که عنوان قانون سلاح های کشتار جمعی سعودی نام دارد، درصدد است راه را برای دستیابی ریاض به تکنولوژی های حساسی که زمینه را برای رسیدن به سلاح هسته ای تسهیل می کنند، بندد.

ادوارد مارکی و جفری میرکلی دو نفر از اعضای مجلس سنای آمریکا این پیش نویس را به این مجلس ارائه کرده و در مجلس کنندگان نیز دو کننده به نام های تد لیو و خواکین کاسترو نیز این پیش نویس را به مجلس کنندگان ارائه کرده اند.

میرکلی در بیانیه ای که قرائت کرده، گفت: وجود سلاح های هسته ای در دستان تروریست ها و رژیم های سرکش از خطرناک ترین تهدیدها برای امنیت مردم آمریکا و متحدان ما در همه دنیاست.

او همچنین گفت که اگر عربستان سعودی به دنبال برهم زدن نظم جهانی در منع اشاعه تسلیحات و دست یابی به آن ها به کمک چین یا هر شخص دیگری است، ایالات متحده آمریکا باید به آن پاسخ دهد.

پیش نویس قانون مذکور از عربستان سعودی می خواهد در تلاش برای ساخت موشک بالستیک و برنامه هسته ای غیر نظامی خود شفاف تر باشد و در صورت در پیش دریافت چنین برنامه ای دولت بایدن باید بررسی و مشخص کند که چه شخص یا کشور این فناوری را به ریاض منتقل خواهد کرد.

تابستان سال گذشته روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال فاش کرد که سایت دیگری در شمال غرب عربستان وجود دارد که از آن برای استخراج کیک زرد هسته ای از اورانیوم خام استفاده می شود که گامی دیگر از سوی ریاض برای تولید سوخت هسته ای است که می تواند سعودی ها را در جهت توسعه سلاح هسته ای قرار دهد.

یک ماه بعد روزنامه گاردین انگلیس در گزارشی محرمانه از فعالیت دانشمندان زمین شناسی چین در عربستان سعودی پرده برداشت که بر اساس آن، عربستان سعودی احتمالاً دارای ذخایر سنگ معدنی کافی برای هموار کردن جهت تولید داخلی سوخت هسته ای است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1120

به "تدوین پیشنویس از سوی قانونگذاران آمریکا علیه عربستان، بن سلمان می تواند به پختن کیک زرد ادامه دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین پیشنویس از سوی قانونگذاران آمریکا علیه عربستان، بن سلمان می تواند به پختن کیک زرد ادامه دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید