تدابیر شدید کشورهای عربی برای مهار کرونا

به گزارش مجله مدیاپلیر، کشورهای عربی تدابیر شدیدی را برای مهار کرونا اتخاذ کردند که در این میان عربستان با تعطیل کردن نهادهای دولتی و همه اماکن عمومی محدودیت های بیش تری اعمال کرده است.

تدابیر شدید کشورهای عربی برای مهار کرونا

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیاپلیر، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تدابیر جدیدی برای مهار ویروس کرونا در این کشورها به کار بستند. روز یکشنبه مجتمع های تجاری، رستوران ها،کافه ها و پارک ها در عربستان تعطیل شد در حالی که قطر و عمان محدودیت هایی برای ورود به این کشور اعمال کردند.

به گزارش رویترز، عربستان سعودی، امارات عربی متحده، عمان و قطر روز یکشنبه موارد جدید ابتلای به ویروس کرونا را ثبت کردند تا تعداد مبتلایان به این ویروس در مجموع شش کشور عربی حوزه خلیج فارس تا به امروز به 963 مورد رسیده باشد که به گفته این کشورها تا به امروز فوتی نداشتند.

قطر که تا روز یکشنبه 401 مورد ابتلای به ویروس کرونا در آنجا ثبت شده است بیان نمود که از روز چهارشنبه ورود افراد غیرقطری به این کشور به مدت دو هفته ممنوع خواهد شد.

عمان هم بیان نمود که از روز سه شنبه فقط به شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اجازه ورود به این کشور را می دهد. مقامات عمان همچنین برگزاری نماز جمعه و مناسبت های اجتماعی نظیر جشن های ازدواج را ممنوع کرده و بوستان های سطح همه شهرها را نیز بسته است.

عربستان یکشنبه شب از ثبت پانزده مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و گفت که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 118 نفر افزایش یافته است.

مناطق عربستان هم در توئیتر از بسته شدن همه بازارها، مجتمع های تجاری، رستوران ها، کافی شاپ ها، و بوستان های عمومی خبر داد به گونه ای که فقط فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه و بیرون برها باز است. یک شبکه سعودی بیان نمود که این تدابیر در همه مناطق عربستان اجرا خواهد شد.

عربستان سعودی همچنین یکشنبه شب تصمیم گرفت که به جز بخش های بهداشتی، امنیتی و نظامی، مرکز امنیت الکترونیکی و سیستم آموزش از راه دور در این کشور حضور در مکان های کاری در کلیه سازمان های دولتی را به دلیل شیوع کرونا از روز دوشنبه به مدت 16 روز به حالت تعلیق درآورد.

به گفته یک مقام وزارت کشور عربستان دولت همچنین شرکت ها و نهادهای خصوصی و انجمن های خیریه را نیز تشویق کرده آمار کارکنان خود را در محل کار کاهش داده و دورکاری را افزایش دهند.

امیر نشین دبی در امارات هم نظیر ابوظبی شاهد بسته شدن سینماها، سالن های اجتماعات، باشگاه ها و بوستان هاست و به گفته ساکنان محلی فروشگاه های سوپرمارکت سطح این منطقه شاهد هجوم بی سابقه مردم برای خرید مایحتاج غذایی و بهداشتی است.

امارات هم یکشنبه شب از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 98 مورد خبر داده است.

کویت و عربستان در میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تدابیر شدیدتری را برای مهار ویروس کرونا به کار گرفتند که از جمله آن توقف پروازهای خارجی است. امارات و قطر هم صدور ویزا را متوقف کردند. شرکت هواپیمایی الامارات نیز پروازهایش را متوقف کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 400

به "تدابیر شدید کشورهای عربی برای مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر شدید کشورهای عربی برای مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید