بایدن: سنا جُرم ترامپ را تائید نمی کند

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در مصاحبه با سی ان ان درباره نتیجه بخش بودن فرایند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور، در مجلس سنا ابراز تردید کرد.

بایدن: سنا جُرم ترامپ را تائید نمی کند

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

وی در این باره افزود: فکر می کنم این کار (ادامه فرایند استیضاح) باید انجام گردد چراکه انجام نشدنش بدتر از انجام شدنش است.

با این حال، بایدن افزود: فکر نمی کنم شمار سناتورهای جمهوریخواهی که به مجرم بودن او رای می دهند؛ به حد کفایت برسد.

این در حالی است که شامگاه دوشنبه، مجلس نمایندگان آمریکا پفراینده استیضاح ترامپ را که به تحریک هوادارانش برای شورش متهم است، به مجلس سنا فرستاد تا در جلسات محاکمه ای که قرار است از 20 بهمن ماه در سنا تشکیل گردد، مورد رسیدگی قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگاران، ترکیب سنا در حال حاضر 50-50 است حال آنکه پیشبرد طرح استیضاح احتیاجمند موافقت 66 سناتور است. به این ترتیب، دموکرات های سنا برای رسیدن به مقصود خود مبنی بر محاکمه ترامپ، به همراهی دست کم 16 سناتور جمهوریخواه احتیاج دارند. اما مسئله این است که به رغم اظهارات جسته و گریخته میچ مک کانل رهبر جمهوریخواهان سنا مبنی بر تمایل برای اخراج ترامپ از حزب جمهوریخواه، بزرگان این حزب هنوز در این باره به اجماع نظر نرسیده اند و تردید بایدن هم درباره نتیجه بخش بودن فرایند استیضاح، ناشی از همین مسئله است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 966

به "بایدن: سنا جُرم ترامپ را تائید نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: سنا جُرم ترامپ را تائید نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید