افشاگری یکی از نزدیکان رئیس سابق حزب اتحاد دموکراتیک سوریه

به گزارش مجله مدیاپلیر، یکی از نزدیکان رئیس سابق گروه موسوم به حزب اتحاد دموکراتیک، طی اعترافاتی علیه این حزب و پ.ک.ک افشاگری کرد.

افشاگری یکی از نزدیکان رئیس سابق حزب اتحاد دموکراتیک سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برادرزاده صالح مسلم، رئیس سابق گروه موسوم به حزب اتحاد دموکراتیک و عضو هیأت ریاست مشترک این حزب بعد از اینکه خود را تحویل نیروهای ترکیه داده، اقدام به افشاگری علیه عناصر این گروه و گروهک پ.ک.ک نموده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز شنبه گزارش داد که دالیا محمود مسلم 21 ساله خود را به اداره امنیت استان مرسین ترکیه تسلیم نموده است.

طبق اطلاعاتی که رسانه های ترکیه از منابع امنیتی این کشور به دست آورده اند، برادرزاده مسلم گفته است که پدرش (محمود) هنگامی که او چهارده ساله بود، او را در اختیار حزب اتحاد دموکراتیک قرار داده و او به عضویت این گروه نظامی درآمده است.

عناصر حزب اتحاد دموکراتیک

به گفته دالیا، پدرش او را به عنوان هدیه به این گروه شبه نظامی داده و او نیز به اردوگاه بچه ها در شهر قامشلی سوریه ملحق شده است. او همچنین گفته است که به مدت هفت ماه در مقر شاخه زنان یگان های زنان آزاد حضور داشته و بسیاری از سرنموده های حزب اتحاد دموکراتیک در این مقر جلساتی را ترتیب می دادند.

برادر زاده رهبر سابق حزب اتحاد دموکراتیک می گوید این گروه نظامی از هر خانواده سوری در شمال شرق سوریه، معادل 100 لیره ترکیه مالیات می گرفت و در کنار این، این خانواده ها مجبور بودند یکی از فرزندان خود را به عضویت این گروه درآوردند. به گفته دالیا، قرعه در خانواده اش به اسم او در آمده و پدرش او را در اختیار اتحاد دموکراتیک قرار داده تا برای آن، بجنگد.

برادرزاده صالح مسلم گفته بعد از اینکه از سوی نیروهای امنیتی ترکیه قانع کردن شده، خود را تسلیم این نیروها نموده و طی مدت حضور خود در حزب اتحاد دموکراتیک، نگهبان شخصی یکی از سران این حزب به نام گولتن آلتاش بوده است.

ترکیه گروه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک (پ.ی.د) را شاخه سوری گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و تروریست می داند.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 636

به "افشاگری یکی از نزدیکان رئیس سابق حزب اتحاد دموکراتیک سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری یکی از نزدیکان رئیس سابق حزب اتحاد دموکراتیک سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید