افزایش سقف فراوری اوپک به 31 میلیون بشکه در نشست آدینه

به گزارش مجله مدیاپلیر، در حالی که اندونزی قرار است به عنوان عضو سیزدهم به اوپک بازگردد انتظار می رود وزرای عضو این سازمان در نشست آدینه سقف رسمی فراوری اوپک را به 31 میلیون بشکه در روز افزایش دهند.

افزایش سقف فراوری اوپک به 31 میلیون بشکه در نشست آدینه

به گزارش مجله مدیاپلیر به نقل از رویترز، در حالی که امیدها نسبت به انجام یک گفت و گوی سازنده بین اوپک و فراوری کنندگان غیرعضو کمرنگ شده است، هیئت های شرکت کننده در یک نشست تخصصی گفتند، این سازمان قرار است در خصوص افزایش فنی سقف فراوری خود در اواخر این هفته گفت و گو کند تا بازگشت اندونزی به سازمان را تسهیل کند.

اندونزی سال جاری از اوپک خواسته تا با هدف منتفع شدن از روابط نزدیک با فراوری کنندگان نفتی، عضویتش در سازمان تجدید گردد.

اندونزی روزانه حدود 900 هزار بشکه نفت فراوری می نماید و این باید با سقف فراوری اوپک تطبیق داده گردد. سقف فراوری اوپک در چند سال گذشته از 30 میلیون بشکه در روز بالاتر نرفته است.

اوپک باید این موضوع را بسیار با احتیاط به بازارها عرضه کند، به نحوی که این افزایش تنها یک تطبیق فنی تلقی گردد و نه به عنوان افزایش فراوری در این مقطع زمانی که قیمت ها به دلیل رجحان عرضه به شدت کاهش یافته است.

پس از آنکه اوپک تصمیم گرفت تا از سهم خود از بازار دفاع کند و فراوری خود را کاهش ندهد، قیمت نفت در 18 ماه گذشته به کمتر از نصف رسیده است.

یکی از هیئت های حاضر در نشست اوپک گفت، افزایش سقف فراوری به 31 میلیون بشکه در روز در نشست 4 دسامبر اعلام خواهد شد، اما این افزایش تاثیری بر قیمت ها نخواهد گذاشت، زیرا صرفا فراوری اندونزی از فراوری غیر اعضا به فراوری اعضا اضافه خواهد شد.

یک هیئت دیگر گفت: اندونزی مجددا در حال عضو شدن است، بنابراین شما چگونه می توانید سقف فراوری را در حد 30 میلیون بشکه حفظ کنید؟

عضو یک هیئت دیگر حاضر در نشست گفت، انتظار دارد این موضوع این هفته مورد بحث قرار گیرد، اما تصمیم رسمی در این خصوص ممکن است بعدا گرفته گردد.

188

منبع: تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 6

به "افزایش سقف فراوری اوپک به 31 میلیون بشکه در نشست آدینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سقف فراوری اوپک به 31 میلیون بشکه در نشست آدینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید