اعتراف دولت ترامپ به دروغ بودن ادعای اصابت موشک به بوئینگ اوکراین

به گزارش مجله مدیاپلیر، دست کم سه مقام ارشد دولت آمریکا در جلسه ای غیرعلنی با اعضای کنگره این کشور اعتراف نموده اند شواهدی که نشان دهنده اصابت موشک به بوئینگ 737-800 خطوط هوایی اوکراین باشد در دست نیست.

اعتراف دولت ترامپ به دروغ بودن ادعای اصابت موشک به بوئینگ اوکراین

به گزارش گروه سیاسی مجله مدیاپلیر، مقام های آمریکایی با آنکه به دنبال راه اندازی جنگ تبلیغاتی درباره حادثه سقوط بوئینگ 737 - 800 خطوط هوایی اوکراین در ایران هستند در یک جلسه محرمانه با اعضای کنگره چند روز پیش اعتراف نموده اند شواهدی از ساقط شدن این هواپیما بر اثر اصابت موشک وجود ندارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در بخشی از گزارش خود روز پنجشنبه به نقل از یک نماینده کنگره که در جلسه توضیحی مقام های دولت ترامپ با قانونگذاران آمریکایی حاضر بوده نوشته سه مقام دولت آمریکا گفته اند شواهدی در دست نیست که نشان دهد هواپیمای بوئینگ اوکراینی بر اثر اصابت موشک ایران سرنگون شده است.

رسانه آمریکایی نوشته است: یک قانونگذار آمریکایی که یکی از حاضران در جلسه توضیحی مقام های آمریکایی با اعضای کنگره برای تشریح شرایط تنش های میان ایالات متحده و ایران بود به شرط عدم افشای نام گفت که مقام های آمریکایی گفتند هیچ اطلاعاتی حاکی از آن نیست که این هواپیما مورد اصابت قرار گرفته است.

آسوشیتدپرس نوشته مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و جینا هاسپل، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از جمله مقام های حاضر در این جلسه بوده اند.

محور اصلی گزارش آسوشیتدپرس بحران تازه ای است که شرکت بوئینگ بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی به آن دچار شده است. آسوشیتدپرس یادآوری نموده بوئینگ بعد از سقوط های مکرر نسخه 737 مکس این شرکت هواپیماسازی هنوز با بحران دست و پنجه نرم می نماید.

این رسانه نوشته است: هنوز برای اظهارنظر درباره علت این حادثه و اینکه آیا شرکت بوئینگ مسئولیتی در از دست رفتن جان 176 نفر داشته یا خیر، زود است اما این فاجعه دست کم به مسائل مدیر عامل آینده شرکت بوئینگ، دیوید کاهلونکه قصد بازسازی وجهه این شرکت را دارد خواهد اضافه کرد.

یک روز بعد از این گزارش، مقام های آمریکایی در ادعایی که به شدت از سوی مسئولان در ایران تکذیب شد گفتند که هواپیمای بوئینگ اوکراین بر اثر اصابت موشک ایران ساقط شده است. تهران، از کشور اوکراین به عنوان صاحب هواپیما و کمپانی بوئینگ به عنوان سازنده آن برای مشارکت در تحقیقات درباره سقوط آن دعوت به عمل آورده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 273

به "اعتراف دولت ترامپ به دروغ بودن ادعای اصابت موشک به بوئینگ اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف دولت ترامپ به دروغ بودن ادعای اصابت موشک به بوئینگ اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید