اردن به سفیر فرانسه: اهانت به احساسات مسلمانان را رد می کنیم، قطر هم محکوم کرد

به گزارش مجله مدیاپلیر، وزیر خارجه اردن تاکید نمود، کشورش با ادامه انتشار تصاویر کاریکاتوری و موهن به حضرت محمد (ص) مخالف است و اهانت و آزرده خاطر کردن احساسات دو میلیارد مسلمان در سراسر دنیا را محکوم می نماید. قطر نیز سخنرانی های انزجارآمیز، سیستماتیک و مبتنی بر دین، نژاد و اعتقادات را محکوم کرد.

اردن به سفیر فرانسه: اهانت به احساسات مسلمانان را رد می کنیم، قطر هم محکوم کرد

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه الجزیره، قطر افزایش سخنرانی های مردمی تحریک آمیز در اهانت به ادیان را محکوم و بر مخالفت خود با انواع اظهارات انزجارآمیز مبتنی بر عقیده، دین و نژاد تاکید نمود.

قطر اشاره نمود، سخنرانی های تحریک آمیز شاهد تحولی خطرناک با ادامه درخواست های سیستماتیک با تکرار هدف گیری حدود دو میلیارد مسلمان به وسیله اهانت به شخص رسول اعظم (ص) است.

وزارت خارجه قطر تاکید نمود، همچنان حامی ارزش های مسالمت آمیز و همزیستی و کوشش برای تقویت اصول امنیت و صلح جهانی است و از همه می خواهد براساس مسؤولیت شان مقابل سخنرانی های کینه توزانه و تحریک آمیز بایستند.

همچنین ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در ملاقات با سفیر فرانسه در امان نارضایتی شدید کشورش را از بابت انتشار تصاویر کاریکاتوری و موهن ابراز داشت و گفت، اهانت ها به نمادها و مقدسات دینی فرهنگ انزجار، خشونت، افراط گرایی و تروریسم را تغذیه می نمایند که کشورش همه انواع آنها را رد می نماید.

وی اظهار کرد: اهانت به حضرت محمد و انبیا تحت شعار آزادی بیان قابل قبول نیست و حکم دادگاه اروپایی حقوق بشر در سال 2018 اشاره می نماید اهانت به حضرت محمد در قالب آزادی بیان نیست.

وزیر خارجه اردن تاکید نمود، کشورش حامی فرهنگ صلح و احترام به دیگران و مقدسات دیگر و عقاید است و فرانسه باید فورا درباره حمله نژادپرستانه علیه دو شهروند اردنی به نام های هبه ابوعید و محمد ابوعید تحقیق کند و متجاوزان را فورا تحویل دستگاه قضا دهد.

او بر همبستگی کوشش های برای مقابله با فرهنگ تبعیض نژادی تاکید نمود و گفت، دین حنیف اسلام دین محبت، صلح و احترام به دیگران است و بر صیانت از آزادی عقاید و احترام به انبیا و عقاید دینی تاکید و اعمال خشونت آمیز و تروریسم را محکوم می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 741

به "اردن به سفیر فرانسه: اهانت به احساسات مسلمانان را رد می کنیم، قطر هم محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردن به سفیر فرانسه: اهانت به احساسات مسلمانان را رد می کنیم، قطر هم محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید