احتمال نقش آفرینی اوباما در کناره گیری بوته جج با هدف تضعیف سندرز

به گزارش مجله مدیاپلیر، گزارش منتشرشده در یک رسانه آمریکا حدس هایی را درباره نقش آفرینی دو چهره مطرح حزب دموکرات در کناره گیری یکی از نامزدهای مهم این حزب از رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیش می کشد.

احتمال نقش آفرینی اوباما در کناره گیری بوته جج با هدف تضعیف سندرز

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعضی گزارش ها از احتمال نقش آفرینی باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا و جو بایدن، یکی از نامزدهای مرحله درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری 2020 در کناره گیری پیت بوته جج، یکی دیگر از نامزدهای این رقابت خبر داده است.

احتمال می رود این دخالت با هدف تضعیف برنی سندرز که در حال حاضر یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات در این رقابت های درون حزبی به شمار می رود صورت گرفته باشد.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره کناره گیری بوته جج به گفت وگوی تلفنی اوباما و بایدن با بوته جج و همچنین انتقاد تلویحی او از برنی سندرز در بیانیه اش اشاره نموده است.

بوته جج آدینه شب به وقت آمریکا گفت از ادامه رقابت ها انصراف می دهد. او در حالی این تصمیم را گرفت که در انتخابات دو ایالت اول، از برنی سندرز و جو بایدن پیشی گرفته بود و به همین دلیل از سوی بسیاری، پدیده احتاقتصادی این انتخابات لقب گرفته بود.

بوته جج به رقم این، در رأی گیری های برگزار شده در دو ایالت بعدی یعنی کارولینای شاقتصادی و نوادا چندان پیروز نبود. او از حیث بردن آرای وکلای انتخاباتی که قرار است در روز نشست مجمع حزب ملی دموکرات به نیابت از مردم آمریکا به نامزدها رأی بدهند، بعد از سندرز و بایدن در صندلی سوم قرار گرفته است.

نیویورک تایمز نوشته بوته جج عصر یکشنبه در یک تماس تلفنی با حامیان اقتصادی اش گفته که در کمال تأسف به این تصمیم رسیده اما به نظر می رسد که این تصمیم با در نظر دریافت آمارها و محاسبات ریاضی، تصمیمی صحیح است.

این روزنامه آمریکایی به نقل از یک منبع در حزب دموکرات نوشته بوته جج یکشنبه شب با جو بایدن و باراک اوباما صحبت نموده است. در آن گفت وگوی تلفنی، بایدن خواهان حمایت بوته جج شده و بوته جج گفته که این درخواست را در نظر خواهد گرفت.

نیویورک تایمز نوشته اوباما به طور مشخص بوته جج را به حمایت از بایدن ترغیب ننموده، اما خاطرنشان نموده که بوته جج اکنون از نفوذ قابل توجهی برخوردار است و باید تصمیم بگیرد از آن به بهترین نحو استفاده کند.

حمایت بوته جج از بایدن اثر زیادی روی رقابت های درون حزبی آمریکا خواهد داشت و آرا بسیاری از هواداران او را به سبد رأی بایدن خواهد ریخت. نیویورک تایمز نوشته این مسئله می تواند به چالشی برای برنی سندرز تبدیل گردد.

بوته جج در سخنانش یکشنبه شب، بدون اسم بردن از برنی سندرز انتقاداتی را که قبلاً در مناظره ها از او مطرح نموده بود بر سر زبان آورد.

بوته جج گفت: ما به نوعی رهبری برای درمان ملتی دچار تفرقه احتیاج داریم نه رهبری ای که اختلافاتمان را بیشتر کند. احتیاجمند برنامه هایی هستیم که برای مردم آمریکا دستاورد داشته باشد نه برنامه هایی که در ایدئولوژی دفن شوند.

برنی سندرز در لس آنجلس با صدور بیانیه ای کوتاه کوشش کرد هواداران بوته جج را جذب خودش کند. او در آن بیانیه گفت: او نخستین فرد همجنس گرا است که برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد شده و عملکرد فوق العاده خوبی داشت.

سندرز در ادامه گفت: امشب من می خواهم از ورود حامیان او به جنبش خودمان استقبال کنم و از آنها بخواهیم در راه مبارزه برای تغییر واقعی برای این کشور به ما ملحق شوند.

کناره گیری بوته جج شمار نامزدهای دموکرات باقی مانده در مرحله درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به 6 نفر کاهش داد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 366

به "احتمال نقش آفرینی اوباما در کناره گیری بوته جج با هدف تضعیف سندرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال نقش آفرینی اوباما در کناره گیری بوته جج با هدف تضعیف سندرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید