احتمال آماده شدن واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد قبل از کریسمس کم است

به گزارش مجله مدیاپلیر، اندرو پولارد (Andrew Pollard)، سرپرست آزمایش های بالینی واکسن کووید-19دانشگاه آکسفورد روز چهارشنبه گفت که احتمال کمی وجود دارد که واکسن آنها قبل از 25 دسامبر آماده شود.

احتمال آماده شدن واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد قبل از کریسمس کم است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، این واکسن توسط دانشگاه آکسفورد و آسترازنکا تولید شده است. پولارد گفت: من خوش بین هستم که می توانیم قبل از پایان سال جاری آخرین مرحله از آزمایشات را انجام دهیم، اما احتمال کمی وجود دارد که واکسن تا کریسمس آماده شود.پاسکال سوریوت (Pascal Soriot)، مدیر عامل آسترازنکا در ماه سپتامبر گفت که این شرکت ممکن است تا پایان سال جاری واکسن را عرضه کند.

هنوز هیچ واکسن کووید-19 در انگلیس تایید نشده است، اما دو واکسن در مراحل آخر آزمایش بالینی قرار دارند: واکسن دانشگاه آکسفورد و دیگری واکسن شرکت آلمانی بایوان تک و شرکت دارویی پی فایزر در ایالات متحده. چندی پیش واکسن دانشگاه آکسفورد سبب ایجاد بیماری در دو فرد شده بود.

شرکت آسترازنکا چندی پیش گفت که آزمایشات جهانی از جمله آزمایشات بزرگ مرحله آخر این شرکت برای آزمایش واکسنی که توسعه داده به دلیل بیمار شدن غیرقابل توجیه یک شرکت کننده در مطالعه، متوقف شده است. آزمایشات واکسن آکسفورد پس از آنکه دو شرکت کننده(دو خانم انگلیسی) به طور متوالی علائم عصبی غیرقابل توضیح در آنها ایجاد شد، دو بار متوقف شد.

در دومین فردی که عوارض جانبی در آن ظاهر شد، گزارش شده بود که این بیماری میلیت عرضی است. میلیت عرضی یک سندرم التهابی است که بر نخاع تأثیر می گذارد و اغلب به دلیل عفونت های ویروسی ایجاد می شود و می تواند باعث فلج شدن شود. اولین توقف، در ماه جولای، به طور علنی اعلام نشد و پس از مشخص شدن اینکه داوطلب مبتلا به ام.اس است (بیماری ای که می تواند همان واکنش عصبی را ایجاد کند) آزمایش مجدداً آغاز شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 819

به "احتمال آماده شدن واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد قبل از کریسمس کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال آماده شدن واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد قبل از کریسمس کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید