آیا ویروس کرونا کنفرانس WWDC 2020 اپل را به تعطیلی می کشاند؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، کنگره دنیای موبایل موسوم به MWC یکی از اولین رویدادهای مهم بین المللی بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش نگرانی های در خصوص این موضوع لغو شد. حالا که ویروس موردنظر با سرعت زیادی در سرتاسر دنیا به گسترش خود ادامه می دهد، خبرهای بیشتری در خصوص لغو رویدادهای تکنولوژی مطرح می گردد. به عنوان مثال فیسبوک روز گذشته کنفرانس توسعه دهندگان خود به نام F8 را لغو کرد. با نزدیک تر شدن به ماه ژوئن و با توجه به اینکه افرادی از سرتاسر دنیا در کنفرانس توسعه دهندگان اپل یا WWDC شرکت می نمایند، آیا اپل هم باید این رویداد را لغو کند؟

آیا ویروس کرونا کنفرانس WWDC 2020 اپل را به تعطیلی می کشاند؟

همانطور که گفتیم روز گذشته خبر لغو رویداد F8 فیسبوک منتشر شد که در بیانیه این شرکت آمده: این تصمیم برای اولویت قرار دادن صحت و سلامت توسعه دهندگان، کارکنان و همه افرادی اتخاذ شده که در اجرای F8 یاری می نمایند. در همین رابطه، مایکروسافت اعلام نموده ماه آینده در رویداد مربوط به بازی ها به نام GDC شرکت نخواهد نمود.

سازمان دهندگان المپیک توکیو 2020 هم در شرایط دشواری قرار گرفته اند. در همین زمینه، یکی از اعضای کمیته بین المللی المپیک گفته که اگر بازی های تابستانی که برای 24 ژوئیه تا 9 اوت برنامه ریزی شده اند را لغو نمایند، به احتمال زیاد برگزاری این بازی ها به تاریخ دیگری موکول نخواهد شد.

دیک پاوند، عضو ارشد این کمیته، گفته که اگر ثابت گردد برگزاری المپیک در تابستان سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیار خطرناک است، سازماندهندگان به جای تعویق یا جابجایی این مسابقات، احتمالا به طور کلی آن را لغو خواهند کرد. در حالیکه ویروس کرونا روزبه روز افراد بیشتری در سرتاسر دنیا را درگیر خود می نماید، مقامات سازمان مرکز کنترل و پیش گیری بیماری در آمریکا (CDC) اعلام نموده اند که به احتمال زیاد شیوع گسترده این ویروس در آمریکا دیر یا زود اتفاق می افتد.

آیا اپل باید کنفرانس WWDC 2020 را لغو کند؟

اپل در ماه مارس باید تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 2020 را اعلام کند و به دلیل چنین شرایطی، باید هر چه زودتر تصمیم خود را بگیرد. شاید اپل در این زمینه عجله نکند تا ببیند شیوع ویروس کرونا به کجا می رسد یا شاید هم سال جاری کنفرانس WWDC در تاریخ دیگری برگزار گردد. اما به نظر می رسد به احتمال زیاد اپل هم در نهایت این رویداد را لغو خواهد نمود.

اپل معمولا این کنفرانس را در اوایل ماه ژوئن برگزار می نماید زیرا باید نسخه بتا سیستم عامل های خود را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد تا این سیستم عامل قبل از عرضه برای عموم کاربران مورد آنالیز گسترده ای قرار بگیرند. تعویق چند هفته ای این کنفرانس هم به نظر نمی رسد چندان مثمر ثمر واقع گردد زیرا طبق پیش بینی ها این ویروس قرار نیست به این زودی ها عقب نشینی کند. همچنین تاخیر برگزاری WWDC برنامه های مربوط به عرضه نسخه بتا و زمان بندی انتشار نسخه رسمی سیستم عامل ها را دچار مشکل می نماید.

اپل می تواند از این فرصت بهره ببرد و کنفرانس WWDC را به صورت مجازی برای افراد برگزار کند. همچنین برای بعضی جلسات خصوصی بین توسعه دهندگان هم اپل می تواند از فیس تایم گروهی استفاده کند. در هر صورت در روزهای آینده اپل در این زمینه باید تصمیمی بگیرد و به زودی از تصمیم این شرکت خبردار خواهیم شد.

منبع: 9To5Mac

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 356

به "آیا ویروس کرونا کنفرانس WWDC 2020 اپل را به تعطیلی می کشاند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ویروس کرونا کنفرانس WWDC 2020 اپل را به تعطیلی می کشاند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید