آغاز توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده توسط بنیاد مستضعفان

به گزارش مجله مدیاپلیر، رئیس بنیاد مستضعفان از آغاز طرح توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده در مناطق حاشیه تهران، البرز و مناطق محروم کشور توسط این بنیاد خبر داد.

آغاز توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده توسط بنیاد مستضعفان

به گزارش مجله مدیاپلیر، سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از اجرای طرح توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده که با همت بنیاد مستضعفان در حال اجراست اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در هماهنگی با ستاد ملی کمک مومنانه، یک میلیون بسته افطاری را برای توزیع در میان مناطق حاشیه ای تهران، البرز و مناطق محروم آماده کرده است و از امروز توزیع این بسته های افطاری آغاز می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به تجلیل سال گذشته رهبر انقلاب از طرح افطاری ساده گفت: یک میلیون بسته افطاری تهیه شده توسط کمیته امداد، بهزیستی، خیرین، گروه های مردمی و جهادی توزیع می شود و این یک میلیون بسته تا انتها ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه توزیع این بسته های افطاری در روزهای منتسب به امیرالمومنین و ابوالایتام انجام می شود اضافه کرد: امروز که روز شهادت امیرالمومنین است اولین محموله این طرح شامل 200 هزار بسته افطاری توزیع می شود و از فردا نیز روزانه یکصد هزار بسته در مناطق حاشیه تهران و البرز و مناطق محروم کشور توزیع خواهد شد.

فتاح با اشاره به هزینه تهیه هر بسته افطاری گفت: این بسته ها از محصولات کارخانجات لبنی و آشامیدنی متعلق به بنیاد تهیه شده و قیمت تهیه هر بسته در بازار آزاد بیش از این میزان است.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به مشارکت این بنیاد در طرح مواسات و همدلی مومنانه گفت: اوایل ماه مبارک رمضان اعلام کردیم که بنیاد مستضعفان با تخصیص 100 میلیارد تومان، تهیه و توزیع 500 هزار بسته غذایی را عهده دار می شود و خوشبختانه امروز می توانیم اعلام کنیم که آخرین بسته های این طرح در سراسر کشور در حال توزیع است.

وی با اشاره به اذن رهبر انقلاب برای کمک حداکثری بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب دیده از کرونا گفت: ما برای کمک های خود هیچ حدی قائل نیستیم و به هر میزان که بتوانیم، به مستضعفان و اقشار آسیب پذیر خدمت خواهیم کرد و البته این کمک ها محدود به ماه مبارک رمضان و دوران کرونا نیست، بلکه ما در پساکرونا نیز کنار دولت و در خدمت مردم خواهیم بود.

فتاح در ادامه با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا تا امروز، ارزش کمک های نقدی و غیرنقدی بلاعوض بنیاد مستضعفان به 700 میلیارد تومان رسیده و 325 میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات قرض الحسنه برای اقشار آسیب دیده اختصاص یافته است گفت: ما طی روزهای گذشته نیز با تخصیص بیش از 83 میلیارد تومان، برای 166 هزار فرزند یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، 500 هزار تومان درنظر گرفتیم.

رئیس بنیاد مستضعفان در انتها تاکید کرد: بنیاد مستضعفان همانطور که از نامش پیداست، برای مردم است و تلاش داریم تا به این مهم جامعه عمل بپوشانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 546

به "آغاز توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده توسط بنیاد مستضعفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده توسط بنیاد مستضعفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید